Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

MMR prodlužuje o tři měsíce program na pomoc obcí s rekonstrukcemi bytů

Program, který pomáhá obcím s rekonstrukcemi bytů primárně určeným pro ukrajinské uprchlíky, Ministerstvo pro místní rozvoj prodlužuje o tři měsíce. Nově opravené byty zůstanou obcím a krajům i po odchodu ukrajinských uprchlíků domů, takže je budou moci využít pro své občany. K dnešnímu dni bylo podáno 81 žádostí v celkové částce 139 milionů korun, dalších 70 žádostí je rozpracováno.

„Vzhledem k aktuální situaci pokračující ruské agrese na Ukrajině jsme se rozhodli program o tři měsíce, tj. do konce srpna prodloužit. Momentálně také intenzivně jednáme o možných úpravách výzvy, aby byla vůči obcím a krajům ještě vstřícnější. Naším cílem je uspokojit co nejvíce žadatelů. Momentálně máme na program přislíbenou téměř miliardu korun. Tyto byty budou následně po odchodu uprchlíků sloužit i pro naše občany, čímž se zároveň snažíme částečně řešit dostupnost bydlení, které minulé vlády nevěnovaly dostatek pozornosti. Jsou to byty pro potřeby České republiky,“ říká místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Podpořeny budou opravy či menší rekonstrukce obecních a krajských objektů, které nejsou nyní obyvatelné, ale mohly by sloužit pro střednědobé ubytování uprchlíků. Tyto rekonstrukce budou prováděny v půdorysech stávajících objektů. S povolovacím procesem nebude problém. K získání dotace bude stačit čestné prohlášení, že je věc řešena se stavebním úřadem. Opravené byty po krizi obcím a krajům zůstanou a ty je využijí pro své občany.

Žádosti je možné podávat až do 31. srpna 2022, přičemž poslední možný termín pro předložení dokladů k čerpání dotace je 31. prosince 2022. Náklady je možné uplatňovat zpětně, od dne, kdy Ruská federace napadla Ukrajinu. Nejzazší termín ukončení realizace akce je 28. února 2023.

Foto: Wikimedia Commons
Zdroj: MMR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
515
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze