Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  MPSV rozdělí na odměny v sociálních službách za práci v epidemii 3,93 mld. Kč

  Ministerstvo práce rozdělí na odměny v sociálních službách za práci v podzimní a zimní vlně epidemie 3,93 miliardy korun. O peníze pro pracovníky požádalo 1769 organizací, které poskytují péči potřebným. Žádost o finance na ohodnocení nepodala téměř pětina poskytovatelů. Vyplývá to z údajů, které na svém webu zveřejnilo ministerstvo práce. Podle něj by mělo odměnu dostat asi 100.000 pracovníků.
  Vyplacení odměn v sociálních službách za práci v epidemii schválila vláda začátkem března. Při plném počtu odpracovaných hodin mohou lidé podle své profese a činnosti za své nasazení od října do února dostat 15.000 Kč, 25.000 korun, 30.000 Kč či 50.000 korun. Při kratším úvazku se částka snižuje. Další dotace se mají pak využít na pokrytí zvýšených výdajů kvůli nákaze. Celkem kabinet vyčlenil 6,4 miliardy korun. Pět miliard má putovat ze státního rozpočtu. Zbývajících 1,4 miliardy korun zůstalo z loňských dotací, které se nevyčerpaly.
  Podle údajů úřadu o podporu žádalo 1769 z 2163 zařízení. Celkem 394 organizací žádost o peníze na odměny neposlalo, tedy téměř pětina. Pracovníci, kteří poskytují služby sociální péče, by si měli rozdělit 3,65 miliardy. Přes 251 milionů korun by mělo putovat k zaměstnancům služeb sociální prevence a téměř 34,6 milionu do poradenství.
  Dotace na odměny a zvýšené výdaje kvůli epidemii mohli poskytovatelé péče získat už loni za první jarní vlnu epidemie. Vláda na odměny tehdy schválila 5,2 miliardy Kč a na zvýšené náklady 990 milionů korun. Za období od 13. března do konce května ministerstvo rozdělilo pracovníkům 2,03 miliardy korun a na protiepidemická opatření 1,62 miliardy Kč. Zbylé peníze využije teď.
  Zdroj: ČTK

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

  Další článek
  Podpora vydávání knih
  Image