Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceChytré městoDotace a FinanceMěsto pro byznys

  Nejlepší městskou částí pro podnikání je Praha 22

  V dobrých podmínkách pro podnikatele a vstřícném přístupu veřejné správy zaznamenaly nejlepší výsledky v rámci srovnávacího výzkumu Město pro byznys v Praze městské části Praha 22, Praha 15 a Praha 1. Analytická agentura Datank ve výzkumu hodnotí obce s rozšířenou působností v celé České republice a 22 městských částí hl. m. Prahy.

  Praha 22 prochází aktuálním rozvojem

  Městská část Praha 22 zaznamenává v rámci Hlavního města Prahy nejvýraznější nárůst počtu obyvatel. Ruku v ruce s tím jde nejvyšší počet dokončených bytů v přepočtu na 1000 obyvatel. Počet uchazečů o zaměstnání v přepočtu na ekonomicky aktivní obyvatelstvo je zde v rámci Prahy nadprůměrný, takže podnikatelé mají větší možnost výběru. Index stáří, tedy poměr mezi lidmi nad 65 let k počtu lidí do 14 let, je zde nejnižší, což je příslibem rozvoje podnikání i do budoucna. Skóring úředních hodin, tedy doba, kdy si podnikatelé, ale nejen oni, mohou přijít na úřad vyřídit vše potřebné pro své podnikání, je v rámci Prahy vysoce nadprůměrný.

  „Myslím si, že pro podnikatelské prostředí je dobré, že je zde hodně mladých lidí. Jsme rozvojová část Prahy s dostupným bydlením. Máme na našem území také celou řadu průmyslových objektů a firem, třeba v oboru stavebnictví, které tu podnikají. A také bych chtěl pochopitelně poděkovat všem zaměstnancům úřadu za jejich skvělou práci. Do budoucna si všichni přejeme, aby tu už byla 511, což je obchvat Prahy a Hostivařská spojka, čímž se zlepší průjezdnost naší městskou částí pro naše obyvatele,“ říká starosta MČ Praha 22 Tomáš Kaněra.

  Praha 15 má kvalitní webové stránky

  Stříbrná Praha 15 má kvalitní webové stránky z pohledu podnikatelů, kteří na nich v přehledné formě naleznou vše potřebné pro komunikaci s veřejnou správou a mnohé další. V celopražském srovnání je zde nadprůměrné množství právnických osob, významně se rozvíjí bytová výstavba. Index stáří ukazuje, že obyvatelstvo je relativně mladé. Třetí Praha 1 dosáhla nejlepšího výsledku v mystery testování, které prostřednictvím fiktivních podnikatelských dotazů ověřuje rychlost a obsahovou kvalitu odpovědí živnostenských úřadů. Praha 1 má nejvyšší počet ekonomických subjektů v přepočtu na obyvatele a také jejich nejvyšší meziroční nárůst. V přepočtu na obyvatele je zde rovněž hodně živnostníků. V rámci Prahy nadprůměrný je také počet dobíjecích stanic pro elektromobily.

  Celkové pořadí

  1. Praha 22
  2. Praha 15
  3. Praha 1
  4. Praha 5
  5. Praha 9
  6. Praha 7
  7. Praha 10
  8. Praha 21
  9. Praha 16
  10. Praha 13
  11. Praha 19
  12. Praha 18
  13. Praha 4
  14. Praha 20
  15. Praha 8
  16. Praha 2
  17. Praha 3
  18. Praha 17
  19. Praha 14
  20. Praha 12
  21. Praha 6
  22. Praha 11

   

  ***

  Srovnávací výzkum Město pro byznys již patnáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. V rámci výzkumu jsou shrnuty všechny důležité informace a statistická data, která dále rozvíjejí diskusi o vývoji podnikatelského prostředí v ČR. Pořadí se vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku. Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom, partnerem Stavební skupina EUROVIA CS a Svaz měst a obcí ČR. Měsíčník PRO města a obce je mediálním partnerem výzkumu Město pro byznys.

  Zdroj a foto: Město pro byznys

  Všechny články ze sekce Město pro byznys

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze