Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Nemovitosti v ČR se přestávají vyplácet, lidé investují v zahraničí

Češi stále více kupují zahraniční nemovitosti, aby ochránili své peníze před inflací. Velký vliv na to má i další důvod, a tím je invaze na Ukrajinu. Tento trend je velmi podobný tomu covidovému, kdy se lidé stahovali do ústraní kvůli pandemii. Rozdíl je ovšem ve zvolených destinacích. Zájem movitých Čechů o domy či byty u moře roste podle realitních makléřů o desítky procent.

Ruská invaze bezprostředně zvýšila zájem o byty a domy především v zemích vzdálenějších od Ukrajiny. „Velmi žádané jsou aktuálně Kanárské ostrovy, především pak Tenerife. Lidé mají strach a hledají druhý domov v západní části Evropy. Kanárské ostrovy mají totiž status Evropské unie a sedmi procentní DPH, což je činí levnými. Levnější je zde pak i daňové zatížení majitelů nemovitostí. Jedná se tedy o lokalitu vhodnou k bydlení i investování. Díky celoroční turistické sezóně jsou zde jistější a trvalejší výnosy než třeba ve Španělsku, kde je sezóna o několik měsíců kratší. V neposlední řadě jsou Kanárské ostrovy pohodlně dostupné leteckou dopravou po celý rok, což je opět velký rozdíl od Španělských přímořských destinací,“ říká Iveta Pauková ze společnosti REALCARE Invest.

Kromě celoročního spojení s Prahou i dalšími evropskými městy je na Kanárských ostrovech výborná infrastruktura a vysoká kvalita služeb. A k tomu i zajímavá exotická krajina. Ostrov je vhodný pro rodinné dovolené, sportovní vyžití jako je golf, surfing či další vodní sporty, turistiku i odpočinek, a to v jakémkoliv ročním období. Ostrovy náleží z geopolitického hlediska k Evropě (Španělsku a tedy EU), ale geograficky je součástí afrického regionu.Mezi zajímavé destinace pro vlastní či investiční záměry patří stále také Dubaj. Tato metropole se špičkovými resorty, tyrkysovým mořem, světlým pískem nabízí mnoho investičních příležitostí. Výhodou je mimo jiné stálé počasí a výhodná obchodní politika, která přitahuje společnosti z celého světa a také turistický ruch.

„Dubaj je ohromný trh a každý jeho submarket se rychle vyvíjí vlastním směrem. Tradiční lokality, které byly mezi investory dříve žádané, dnes trpí přebytkem nabídky nad poptávkou, kterou si vyvolali sami investoři. V nabídce jsou ale i nové lokality, které umí výnos velmi dobře zajistit. Specifická je u Dubaje kvalita, která je zde velmi sledovaná. V první developerské vlně totiž projekty příliš kvalitní nebyly a teď ztrácí hodnotu,“ dodává Pauková.

Foto: Wikimedia commons
Zdroj: TV Bydlení

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
515
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze