Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Nový nadační fond pomůže s obnovou ukrajinské veřejné dopravy

  S poválečnou obnovou ukrajinské dopravní infrastruktury pomůže nový český nadační fond. Cílem fondu bude hlavně koordinace potřeb ukrajinských dopravních podniků a zprostředkování nabídek z české, potažmo evropské strany. Jeho zakladatel Albert Fikáček, který stojí i za iniciativou „Železnice pomáhá“ a několika dopravními společnostmi. Prvním vkladem do nadačního fondu je trolejbus, kterým chtěl Fikáček objet svět a prvním úspěchem ve vyjednávání je dnešní symbolické předání tramvají a trolejbusů, které Charkovu věnuje Brno.

  „Viděl jsem velkou vůli některých českých magistrátů a dopravních podniků potřebnou pomoc v rozumné míře poskytnout, zároveň velkou potřebu a vděčnost ze strany Ukrajinských měst. Díky ukrajinskému ministerstvu infrastruktury postupně všechny strany propojujeme. Nenechali jsme si ujít příležitost prvního vkladu do tohoto fondu ve formě našeho hybridního trolejbusu, který měl v rámci projektu SirFogg objet svět, teď pojede „jen“ na Ukrajinu,“ uvádí Fikáček

  Ke společné snaze se okamžitě připojilo město Brno, kdy z iniciativy paní primátorky Markéty Vaňkové věnuje poškozenému Charkovu dvě tramvaje a šest trolejbusů. Symbolické předání se uskuteční dnes, v pondělí 2. května 2022 v 9:30 hodin na Komenského náměstí v Brně. Albert Fikáček bude předání přítomen.

  Za ukrajinskou stranu si techniku převezme zástupce charkovské samosprávy Alexeyi Yurievichi Palantovi, který je zároveň viceprezidentem korporace městských dopravních podniků využívajících elektrické dopravní prostředky „Ukrelectrotrans”. Dopravu na ukrajinu zajistí právě Fikáček, který už pomoc poskytnutou brněnským magistrátem dříve zdarma na Ukrajinu vozil v rámci humanitních vlaků.

  Pro více informací prosím kontaktujte:
  Albert Fikáček, 608 828 666, albert.fikacek@gmail.com

  Foto: Flickr
  Zdroj: Tisková zpráva Alberta Fikáčka

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  236
  Energetika
  299
  IT
  179
  Dotace a Finance
  829
  Odpady
  161

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze