Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Nový nadační fond pomůže s obnovou ukrajinské veřejné dopravy

S poválečnou obnovou ukrajinské dopravní infrastruktury pomůže nový český nadační fond. Cílem fondu bude hlavně koordinace potřeb ukrajinských dopravních podniků a zprostředkování nabídek z české, potažmo evropské strany. Jeho zakladatel Albert Fikáček, který stojí i za iniciativou „Železnice pomáhá“ a několika dopravními společnostmi. Prvním vkladem do nadačního fondu je trolejbus, kterým chtěl Fikáček objet svět a prvním úspěchem ve vyjednávání je dnešní symbolické předání tramvají a trolejbusů, které Charkovu věnuje Brno.

„Viděl jsem velkou vůli některých českých magistrátů a dopravních podniků potřebnou pomoc v rozumné míře poskytnout, zároveň velkou potřebu a vděčnost ze strany Ukrajinských měst. Díky ukrajinskému ministerstvu infrastruktury postupně všechny strany propojujeme. Nenechali jsme si ujít příležitost prvního vkladu do tohoto fondu ve formě našeho hybridního trolejbusu, který měl v rámci projektu SirFogg objet svět, teď pojede „jen“ na Ukrajinu,“ uvádí Fikáček

Ke společné snaze se okamžitě připojilo město Brno, kdy z iniciativy paní primátorky Markéty Vaňkové věnuje poškozenému Charkovu dvě tramvaje a šest trolejbusů. Symbolické předání se uskuteční dnes, v pondělí 2. května 2022 v 9:30 hodin na Komenského náměstí v Brně. Albert Fikáček bude předání přítomen.

Za ukrajinskou stranu si techniku převezme zástupce charkovské samosprávy Alexeyi Yurievichi Palantovi, který je zároveň viceprezidentem korporace městských dopravních podniků využívajících elektrické dopravní prostředky „Ukrelectrotrans”. Dopravu na ukrajinu zajistí právě Fikáček, který už pomoc poskytnutou brněnským magistrátem dříve zdarma na Ukrajinu vozil v rámci humanitních vlaků.

Pro více informací prosím kontaktujte:
Albert Fikáček, 608 828 666, albert.fikacek@gmail.com

Foto: Flickr
Zdroj: Tisková zpráva Alberta Fikáčka

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
513
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze