Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaDotace a FinanceOdpadyVodohospodářstvíŽivotní prostředí

Olomoucký kraj investuje miliony do vodo-zádržných opatření 

Čističky odpadních vod (ČOV), vodovody, kanalizace nebo opatření na udržení vody v krajině – to jsou hlavní oblasti vodohospodářské infrastruktury, které letos podpoří Olomoucký kraj. A nikoli jen symbolicky, ale také hmatatelně částkou 21 miliónů korun.

„Čistá voda v krajině je základem péče o životní prostředí. Olomoucký kraj to dobře ví, a proto podporuje všechny aktivity, které k tomuto cíli směřují,“ uvedl Martin Šmída, radní Olomouckého kraje pro oblast životního prostředí.

Dotační program na podporu vodohospodářské infrastruktury má celkem tři tituly – výstavba, dostavba a rozšíření ČOV, dále výstavba a rozšíření vodovodů a do třetice obnova environmentální funkce krajiny.

„Žadatelům v prvním titulu jsme rozdělili zhruba 10 miliónů korun, ve druhém 9 miliónů a ve třetím 2 milióny. Celkem kraj vyhověl jedenácti žádostem o dotaci,“ dodal radní Šmída.

Foto a zdroj: Olomoucký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
507
IT
373
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze