Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Pardubický kraj připravil seznam projektů pro čerpání eurofondů za 8,5 miliardy korun

  Dobrá příprava je klíčem úspěchu. Krajští radní na svém pondělním jednání schválili aktualizovaný seznam připravovaných projektů na programové období evropských fondů po roce 2021. Těch je v tuto chvíli 141 v celkové předpokládané hodnotě přesahující 8,5 miliardy korun. Přes polovinu částky obsahují projekty v oblasti dopravy.
  „Stejně jako v případě končícího programového období jsme i v rámci výhledu na roky 2021–2027 zahájili přípravu s velkým časovým předstihem, abychom byli v maximální možné míře připraveni čerpat evropské finance již od samého počátku po vyhlášení jednotlivých výzev. V tuto chvíli máme bez oblasti IT připraveno 141 projektů za 8,5 miliardy korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický.
  Podle radního pro oblast evropských fondů Ladislava Valtra je stávající aktualizovaný přehled výsledkem intenzivní spolupráce odboru rozvoje s jednotlivými gesčními odbory. „Aktualizovali jsme seznamy projektů včetně jejich harmonogramů a zdroje financování, a především finančních aspektů. Odbor rozvoje na základě těchto podkladů ověřil podpořitelnost daných projektů z jednotlivých finančních zdrojů pro období 21+ a následně sestavil souhrnný přehled projektů. Jedná se o projekty uplatnitelné v ITI, Regionálním akčním plánu, individuálních výzvách nebo v dalších nových programech jako ReactEU, Národní plán obnovy nebo Modernizační fond,“ řekl Ladislav Valtr.
  Z celkové předpokládané částky 8,5 miliardy korun tvoří největší část projekty v oblasti dopravy. „Máme v tuto chvíli připraveno 29 projektů v předpokládané hodnotě 4,8 miliardy korun. V oblasti zdravotnictví se jedná o projekty za 1,3 miliardy korun a ve školství za 1,1 miliardy korun,“ upřesnil radní Valtr.
  Zdroj: Pardubický kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  379
  IT
  253
  Dotace a Finance
  1126
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze