Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceKomunikace s občany

Praha podporuje mentoringový program pro mladé opouštějící dětské domovy

Radní hl. m. Prahy schválili finanční podporu ve výši 200 tisíc korun programu Patron organizace Liga otevřených mužů, který poskytuje neformální podporu dospívajícím lidem odcházejícím z dětských domovů. Po úspěšném spuštění programu na území hlavního města v loňském roce chce Praha mentorství i nadále rozšiřovat.

Program Patron propojuje proškolené dobrovolníky s dětmi v ústavní péči, které se připravují na odchod po dosažení plnoletosti. Program pomáhá mladým lidem vytvářet si dlouhodobé vztahy a vzájemná pouta, která vydrží po odchodu ze zařízení a stanou se tak zdrojem neformální podpory mladého člověka při zvládání náročných životních situací.

„Mám radost, že Rada hlavního města schválila pokračování a rozšíření podpory pro projekt Patron, protože pro mladé lidi z dětských domovů je plnoletost a odchod ze zařízení obdobím plným obav, ale i strachu, co s nimi bude, když se něco pokazí. Na rozdíl od svých vrstevníků často nemají nikoho, na koho by se mohli obrátit, když se ocitnou v problému. Jednou z mála možností, jak podporovat vztahy mezi dětmi a dospělými, kteří žijí mimo zdi ústavu, jsou mentoringové a patronské projekty neziskových organizací, jako je Liga otevřených mužů,“ říká Milena Johnová, radní hl. m. Prahy pro sociální politiku a zdravotnictví.

Dotace 200 tisíc Kč je určena na podporu pěti stávajících patronských dvojic, v jejichž rámci jsou podporováni dospívající v dětských domovech na území hlavního města Prahy. Dále budou podpořeni další dospívající, kteří mají o svého patrona či patronku zájem. Finanční prostředky tak budou využity na oslovení potenciálních dobrovolníků, jejich výběr, proškolení, seznámení se s dospívajícími v rámci seznamovacího víkendu a zajištění průběžné supervizní podpory, která je nezbytnou podmínkou pro to, aby mentoři mohli dobře zvládat svou podpůrnou roli.

Foto: pxHere
Zdroj: MHMP

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze