Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceMístní rozvoj

  Přes šedesát venkovských prodejen obdrží dotace

  Celkem čtyři miliony korun, které měl Pardubický kraj z programu Obchůdek 2021+ pro žadatele připravené, si mezi sebe rovnoměrně rozdělí 61 venkovských prodejen.

  Ministerstvo průmyslu a obchodu navýšilo dotaci ze tří milionů korun na čtyři. Počet žádostí, které jsme obdrželi, tuto částku téměř dvojnásobně převýšil. Na jednání krajské rady jsme rozhodli o udělení dotace všem žadatelům, kteří splnili podmínky. A proto zmíněné čtyři miliony korun mezi žadatele rozdělíme rovným dílem. Maximální výše dotace na jednu prodejnu tak činí téměř 66 tisíc korun,“ sdělil radní pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil.

  Kromě programu Obchůdek 2021+ má Pardubický kraj připraven i vlastní Program obnovy venkova 2023+. V jeho rámci mohou žadatelé podat žádost o podporu dalších venkovských prodejen. Podání žádostí bude možné v případě krajského dotačního titulu, který se týká obchodů, v průběhu ledna 2023. Zmíněné dva dotační tituly jsou z hlediska velikosti obce určeny pro jiné žadatele. Nelze přitom žádat o dotaci současně v obou, je nutné si vybrat pouze jeden z nich.

  Jsem přesvědčen, že venkov musí mít naši maximální podporu, a proto se snažíme vycházet obcím vstříc a podporovat jejich aktivity a potřeby, ať už jsou to venkovské prodejny, pořízení komunálních traktorů nebo projekty na rozvoj meziobecní spolupráce. V případě prodejen usilujeme také o častější zařazování regionálních produktů do stálého sortimentu, a proto krajskou dotaci nabídkou těchto produktů podmiňujeme,“ dodal Miroslav Krčil.

  Foto: Seznam Zprávy
  Zdroj: Pardubický kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  270
  Dotace a Finance
  1177
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze