Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinancePamátky a kultura

Program na podporu kultury využili v Olomouckém kraji do poslední koruny

Image

Velký zájem provázel druhé kolo dotačního programu na podporu kultury v Olomouckém kraji. Celkem se sešlo 112 žádostí, hejtmanství z nich vybralo a podpořilo projekty za 3,7 miliónu korun.

„Jednotliví zájemci o dotaci byli posuzování podle bodového hodnocení – hodnotil se například kulturní přínos akce, její lokální rozsah, dopad na publikum a podobně,“ přiblížil práci hodnoticí komise Jan Žůrek, radní Olomouckého kraje pro oblast kultury. Na podporu nakonec dosáhlo 45 žadatelů.

Co do výše finančních prostředků i podpořených žádostí bylo zásadní první kolo uvedeného dotačního programu, kde bylo k dispozici zhruba 25 miliónů korun. Na peníze dosáhly více než dvě stovky žadatelů.

Celková částka, která letos do kultury v kraji směřuje, přesahuje 64 miliónů korun. Zahrnuje podporu investičních projektů, profesionálních souborů i památkové péče.

Naší snahou je podpořit kvalitní nabídku kultury v našem regionu. Ta byla v minulosti zasažena epidemií covidu-19 a ani současná drahota kultuře nenahrává. Proto si podporu určitě zaslouží,“ dodal radní Žůrek.

Foto: Praha 365
Zdroj: Olomoucký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
383
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze