Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Střednědobý výhled rozpočtu kraje řeší zajištění financování evropských projektů na další čtyři roky

Zajistit financování evropských projektů v časovém období 2022-2026 považuje vedení Středočeského kraje za jednu z nejdůležitějších priorit. To se odráží i v návrhu střednědobého výhledu krajského rozpočtu pro následující čtyři roky. „Naším cílem je zajistit dostatečné množství peněz na kofinancování evropských projektů, protože bez nich bychom peníze od EU nezískali a projekty by nešlo realizovat. Kraj musí mít zdroje, aby nezastavil svůj rozvoj, ať už je to doprava, školství, sociální oblast či modernizace nemocnic,“ říká náměstek pro oblast financí Věslav Michalik (STAN) a upozornil na to, že kraj počítá s dalším investičním úvěrem. Návrh bude nyní předložen ke schválení Finančnímu výboru a zastupitelům kraje.
Střednědobý výhled rozpočtu obsahuje souhrnné základní údaje o příjmech a výdajích, finančních zdrojích a potřebách dlouhodobě realizovaných záměrů kraje. Na straně výdajů kraj v návrhu výhledu počítá s mírným nárůstem běžných výdajů věcně příslušných kapitol oproti roku 2021, s nárůstem investičních výdajů na krytí schváleného Zásobníku investic, výdaji spojenými s předfinancováním a kofinancováním projektů spolufinancovaných z EU/EHP nebo národních zdrojů v programovém období 2014-2020 a programovém období 2021-2027, krytím úvěru od EIB i dalších přijatých úvěrů. Výhled rozpočtu předpokládá i další výdaje – výdaje na Středočeské fondy, výdaje na havárie, specifické rezervy (zejména případné navýšení prostředků na dopravní obslužnost, mzdových prostředků, prostředků v oblasti zdravotnictví), obecnou neúčelovou rezervu kraje atd.
Zdroj: Středočeský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze