Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Středočeský kraj chce přijmout investiční úvěry v celkové výši 6,5 miliardy korun

Zajištění dostatečného množství peněz na kofinancování evropských projektů patří k největším prioritám současného vedení Středočeského kraje. Avizované přípravy na zajištění financování evropských projektů pro roky 2022 až 2026 jsou po dnešním jednání rady opět o krok dál – radní doporučili zastupitelstvu přijmout investiční úvěry v celkové výši 6 500 000 000 Kč.

Účelem přijetí bankovních úvěrů je předfinancování a kofinancování projektů spolufinancovaných z prostředků EU/EHP a národních zdrojů. Potřeba financování z úvěrových zdrojů vychází ze střednědobého výhledu rozpočtu na roky 2022–2026 schváleného zastupitelstvem letos v červnu. „Bez přijetí úvěrů bychom peníze z Evropské unie nezískali a projekty by nešlo realizovat. Nechceme zastavit rozvoj kraje, modernizace je potřeba ve všech oblastech, ať už jde o školy, nemocnice, dopravu, sociální věci, a tak bych mohl ještě dlouho pokračovat. Chceme být připraveni a v případě potřeby mít, lidově řečeno, kam sáhnout. Díky úvěru budeme moci zachovat relativně vysoký objem investic,“ uvedl náměstek hejtmanky pro oblast financí Věslav Michalik (STAN).

Zdroj: Středočeský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1389
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze