Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Tři miliardy korun do rekonstrukce brownfieldů

V Národním plánu obnovy se nakonec i po tlaku SMO ČR objevila částka 3 mld Kč na rekultivaci brownfieldů. Po našem tlaku se do Národního plánu obnovy (NPO) vrátily finanční prostředky na regeneraci brownfieldů a podařilo se nám i navýšit finance pro kulturu, tak hodnotí Svaz měst a obcí ČR (SMO ČR) schválení Národního plánu obnovy (NPO).
Za výrazný úspěch vnímáme navýšení komponenty brownfieldy z 0 na 3 mld Kč, doufáme ale, že je v této výši budou moci města vyčerpat. Města a obce jsou připraveny realizovat své projekty. Podporujeme i navýšení finančních prostředků pro kulturu.
Vítáme i 2,49 mld Kč na podporu projektové přípravy zelených, digitálních, modrých inovativních, SMART a integrovaných strategických investic.
Naše pozornost bude směřovat k zafixování peněz pro města a obce a dále na to, aby čerpání peněz bylo jednoduché, rychlé a transparentní. Vždyť každá koruna, kterou stát vloží do rozvoje území, se mu stonásobně vrátí.
Zklamání ovšem cítíme s ohledem na náš požadavek podpory dopravy, zejména městské hromadné, která významným způsobem napomáhá řešit problémy s životním prostředím i s parkováním. Dále jsme rozporovali podmínku, aby projekty v komponentě „Systémová podpora veřejných investic“ musely být v Národním investičním plánu (NIP).  V současné době totiž není nový systém pro sběr do NIPu jednotlivými resorty uznávaný.
Zdroj: Svaz měst a osmobcí ČR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
438
Energetika
496
IT
363
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

Další článek
Starostovy starosti
Image