Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Tři miliardy korun do rekonstrukce brownfieldů

  V Národním plánu obnovy se nakonec i po tlaku SMO ČR objevila částka 3 mld Kč na rekultivaci brownfieldů. Po našem tlaku se do Národního plánu obnovy (NPO) vrátily finanční prostředky na regeneraci brownfieldů a podařilo se nám i navýšit finance pro kulturu, tak hodnotí Svaz měst a obcí ČR (SMO ČR) schválení Národního plánu obnovy (NPO).
  Za výrazný úspěch vnímáme navýšení komponenty brownfieldy z 0 na 3 mld Kč, doufáme ale, že je v této výši budou moci města vyčerpat. Města a obce jsou připraveny realizovat své projekty. Podporujeme i navýšení finančních prostředků pro kulturu.
  Vítáme i 2,49 mld Kč na podporu projektové přípravy zelených, digitálních, modrých inovativních, SMART a integrovaných strategických investic.
  Naše pozornost bude směřovat k zafixování peněz pro města a obce a dále na to, aby čerpání peněz bylo jednoduché, rychlé a transparentní. Vždyť každá koruna, kterou stát vloží do rozvoje území, se mu stonásobně vrátí.
  Zklamání ovšem cítíme s ohledem na náš požadavek podpory dopravy, zejména městské hromadné, která významným způsobem napomáhá řešit problémy s životním prostředím i s parkováním. Dále jsme rozporovali podmínku, aby projekty v komponentě „Systémová podpora veřejných investic“ musely být v Národním investičním plánu (NIP).  V současné době totiž není nový systém pro sběr do NIPu jednotlivými resorty uznávaný.
  Zdroj: Svaz měst a osmobcí ČR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze