Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceEnergetikaŽivotní prostředí

U kotlíkových dotací se změnily dvě podmínky

Ministerstvo životního prostředí aktuálně rozhodlo o změně dvou podmínek výzvy nových kotlíkových dotací pro nízkopříjmové domácnosti. Své rozhodnutí zdůvodnilo mimo jiné aktuálním mezinárodním dění.

V první řadě došlo k navýšení maximální výše dotace pro tepelná čerpadla o 50 000 korun – ze 130 000 na 180 000 korun. Druhou změnou je omezení podpory plynových kondenzačních kotlů. Nově platí, že ministerstvo bude garantovat úhradu způsobilých výdajů u nových plynových kondenzačních kotlů pouze v případě, že už byla jejich výměna realizována, případně byla na jejich pořízení vystavena závazná objednávka v termínu od 1. ledna 2021 do 30. dubna 2022.

V případě, že žadatelé výměnu plynového kondenzačního kotle do konce dubna nestihnou, budou muset předložit k žádosti závaznou objednávku od dodavatele vystavenou do 30. dubna 2022. Z ní musí být zřejmé, že instalace kotle byla objednána před tímto datem. Těmto žadatelům bude žádost schválena a dostanou dotaci až 95 % uznatelných nákladů, maximálně ve výši 100 000 Kč. V případě výměny plynového kondenzačního kotle po 30. dubnu 2022 a nedoložení závazné objednávky s datem do konce dubna není ze strany MŽP garantováno vyplacení dotace na takto zrealizovanou výměnu. Otázka podpory plynových kondenzačních kotlů po tomto datu zůstává otevřená, a záleží mj. na podobě schválení Operačního programu Životní prostředí 2021- 2027 ze strany Evropské komise.

Kraj Vysočina už na konci března odeslal žádost o podporu ve výši 119 miliónů korun z Operačního programu Životní prostředí. Jde o maximální možnou částku, která by měla pokrýt minimálně 666 žádostí podaných nízkopříjmovými domácnostmi. Krajská výzva pro tuto skupinu žadatelů na Kotlíkové dotace v Kraji Vysočina pro nízkopříjmové domácnosti bude vyhlášena pravděpodobně v létě, s předpokládaným ukončením 31. srpna 2022. Termíny se mohou měnit v závislosti na schvalovacím procesu ministerstva životního prostředí.

Aktuální informace k vyhlášení další regionální výzvy Kotlíkových dotací budou včas zveřejněny na www.kr-vysocina.cz a v regionálních médiích.

Zdroj: Kraj Vysočina

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
516
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
252

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze