Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceEnergetikaŽivotní prostředí

  U kotlíkových dotací se změnily dvě podmínky

  Ministerstvo životního prostředí aktuálně rozhodlo o změně dvou podmínek výzvy nových kotlíkových dotací pro nízkopříjmové domácnosti. Své rozhodnutí zdůvodnilo mimo jiné aktuálním mezinárodním dění.

  V první řadě došlo k navýšení maximální výše dotace pro tepelná čerpadla o 50 000 korun – ze 130 000 na 180 000 korun. Druhou změnou je omezení podpory plynových kondenzačních kotlů. Nově platí, že ministerstvo bude garantovat úhradu způsobilých výdajů u nových plynových kondenzačních kotlů pouze v případě, že už byla jejich výměna realizována, případně byla na jejich pořízení vystavena závazná objednávka v termínu od 1. ledna 2021 do 30. dubna 2022.

  V případě, že žadatelé výměnu plynového kondenzačního kotle do konce dubna nestihnou, budou muset předložit k žádosti závaznou objednávku od dodavatele vystavenou do 30. dubna 2022. Z ní musí být zřejmé, že instalace kotle byla objednána před tímto datem. Těmto žadatelům bude žádost schválena a dostanou dotaci až 95 % uznatelných nákladů, maximálně ve výši 100 000 Kč. V případě výměny plynového kondenzačního kotle po 30. dubnu 2022 a nedoložení závazné objednávky s datem do konce dubna není ze strany MŽP garantováno vyplacení dotace na takto zrealizovanou výměnu. Otázka podpory plynových kondenzačních kotlů po tomto datu zůstává otevřená, a záleží mj. na podobě schválení Operačního programu Životní prostředí 2021- 2027 ze strany Evropské komise.

  Kraj Vysočina už na konci března odeslal žádost o podporu ve výši 119 miliónů korun z Operačního programu Životní prostředí. Jde o maximální možnou částku, která by měla pokrýt minimálně 666 žádostí podaných nízkopříjmovými domácnostmi. Krajská výzva pro tuto skupinu žadatelů na Kotlíkové dotace v Kraji Vysočina pro nízkopříjmové domácnosti bude vyhlášena pravděpodobně v létě, s předpokládaným ukončením 31. srpna 2022. Termíny se mohou měnit v závislosti na schvalovacím procesu ministerstva životního prostředí.

  Aktuální informace k vyhlášení další regionální výzvy Kotlíkových dotací budou včas zveřejněny na www.kr-vysocina.cz a v regionálních médiích.

  Zdroj: Kraj Vysočina

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze