Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Začala stavba severozápadního obchvatu Velké Bíteše

  V nejbližších dnech začnou první práce na výstavbě nového severozápadního obchvatu Velké Bíteše, který v budoucnu propojí stávající silnici II/379 se silnicí první třídy I/37 ve směru z Velké Bíteše do Žďáru nad Sázavou. Stavební firma už převzala staveniště a začne s kácením dřevin, sejmutím ornice a dalšími zemními pracemi.
  Nová dvoupruhová obousměrná komunikace v šířkové kategorii S 7,5/70 propojí silnici I/37 Velká Bíteš – Žďár nad Sázavou se silnicí II/379 v místě usedlosti s místním názvem Rasovna. V místě obou napojení budou vybudovány nové stykové křižovatky. Budoucí SZ obchvat bude umístěn v katastru města Velká Bíteš a částečně zasáhne také do katastru obce Březské. Celková délka nové komunikace je 2,105 km. Trasa nového obchvatu přetíná také komunikaci třetí třídy II/3791, ulice Vlkovská – v místě budoucího křížení vznikne nová okružní křižovatka.
  Podle harmonogramu prací realizuje stavební firma v letošním roce část obchvatu od napojení na silnici I/37 po novou okružní křižovatku v místě křížení se silnicí ve směru Velká Bíteš – Vlkov, pro tuto část je stanoven termín zprovoznění do 30. 10. 2021. Zbývající část bude zprovozněna v roce 2022 v předpokládaném termínu do 30. 9. 2022.
  Akce je spolufinancována z prostředků EU, prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu. Cena díla dle smlouvy je 83 254 179,48 Kč vč. DPH, podíl z Evropského fondu pro regionální rozvoj činí 45,3 milionu korun.
  Zdroj: Kraj Vysočina

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  379
  IT
  253
  Dotace a Finance
  1126
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze