Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Začala stavba severozápadního obchvatu Velké Bíteše

V nejbližších dnech začnou první práce na výstavbě nového severozápadního obchvatu Velké Bíteše, který v budoucnu propojí stávající silnici II/379 se silnicí první třídy I/37 ve směru z Velké Bíteše do Žďáru nad Sázavou. Stavební firma už převzala staveniště a začne s kácením dřevin, sejmutím ornice a dalšími zemními pracemi.
Nová dvoupruhová obousměrná komunikace v šířkové kategorii S 7,5/70 propojí silnici I/37 Velká Bíteš – Žďár nad Sázavou se silnicí II/379 v místě usedlosti s místním názvem Rasovna. V místě obou napojení budou vybudovány nové stykové křižovatky. Budoucí SZ obchvat bude umístěn v katastru města Velká Bíteš a částečně zasáhne také do katastru obce Březské. Celková délka nové komunikace je 2,105 km. Trasa nového obchvatu přetíná také komunikaci třetí třídy II/3791, ulice Vlkovská – v místě budoucího křížení vznikne nová okružní křižovatka.
Podle harmonogramu prací realizuje stavební firma v letošním roce část obchvatu od napojení na silnici I/37 po novou okružní křižovatku v místě křížení se silnicí ve směru Velká Bíteš – Vlkov, pro tuto část je stanoven termín zprovoznění do 30. 10. 2021. Zbývající část bude zprovozněna v roce 2022 v předpokládaném termínu do 30. 9. 2022.
Akce je spolufinancována z prostředků EU, prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu. Cena díla dle smlouvy je 83 254 179,48 Kč vč. DPH, podíl z Evropského fondu pro regionální rozvoj činí 45,3 milionu korun.
Zdroj: Kraj Vysočina

Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
398
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze