Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Energetika

EG.D pomáhá elektromobilitě

Zájemci mohou umístit své nástěnné dobíjecí stanice na trafostanice EG.D
Nelze si asi nevšimnout, že po českých silnicích jezdí stále více elektromobilů. Elektromobilita se stala trendem moderní doby a je jedním z nástrojů, jak zlepšit kvalitu ovzduší zejména v městských a příměstských oblastech. Tento trend se samozřejmě velmi dotýká i činností společnosti EG.D (dříve E.ON Distribuce, a.s., pozn.), která jako provozovatel distribuční soustavy má na starosti také připojování nových dobíjecích stanic do sítě.
Pro širší využitelnost elektromobilů a lepší zákaznickou spokojenost je zapotřebí existence dostatečně velkého počtu dobíjecích stanic. Proto přišla společnost EG.D, a.s. v letošním roce s novým produktem, kterým je umístění nástěnných dobíjecích stanic pro elektromobily na trafostanice. Veskrze jde o to, že nástěnné dobíjecí stanice pro elektromobily (tzv. wallboxy) lze namontovat i na vnější fasády budov a společnost EG.D se tak rozhodla pro tyto účely umožnit zájemcům umístit jejich walboxy na fasády svých trafostanic. Tento produkt představuje krok směrem ke všem elektromobilistům a provozovatelům dobíjecích stanic. Zlepší se totiž dostupnost dobíjecích stanic, zejména pak na sídlištích a přilehlých parkovištích, neboť právě tam se nachází větší množství zděných trafostanic. Majitelem či provozovatelem dobíjecích stanic se mohou stát fyzické osoby, firmy i obce. Pro ně přináší tento produkt výhodu v tom, že se jedná o technicky jednoduchou, levnou a rychlou variantu umístění dobíjecí stanice bez nutnosti získání např. stavebního povolení.
První takto instalovaná dobíjecí stanice na distribučním území EG.D byla spuštěna v červenci loňského roku v Třebíči. Celá trafostanice byla navíc vymalována v komiksovém designu, kde pojícím tématem byla samozřejmě vybrána elektromobilita a její vývoj.

 
 
 
 
 
Chcete-li se o produktu dozvědět více informací, můžete se obrátit na Michala Holana, e-mail: michal.holan@egd.cz.
Michal Holan
Business Development
E.GD, a.s.

Nejčtenější kategorie
Chytré město
438
Energetika
496
IT
363
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze