Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Energetika

  EG.D pomáhá elektromobilitě

  Zájemci mohou umístit své nástěnné dobíjecí stanice na trafostanice EG.D
  Nelze si asi nevšimnout, že po českých silnicích jezdí stále více elektromobilů. Elektromobilita se stala trendem moderní doby a je jedním z nástrojů, jak zlepšit kvalitu ovzduší zejména v městských a příměstských oblastech. Tento trend se samozřejmě velmi dotýká i činností společnosti EG.D (dříve E.ON Distribuce, a.s., pozn.), která jako provozovatel distribuční soustavy má na starosti také připojování nových dobíjecích stanic do sítě.
  Pro širší využitelnost elektromobilů a lepší zákaznickou spokojenost je zapotřebí existence dostatečně velkého počtu dobíjecích stanic. Proto přišla společnost EG.D, a.s. v letošním roce s novým produktem, kterým je umístění nástěnných dobíjecích stanic pro elektromobily na trafostanice. Veskrze jde o to, že nástěnné dobíjecí stanice pro elektromobily (tzv. wallboxy) lze namontovat i na vnější fasády budov a společnost EG.D se tak rozhodla pro tyto účely umožnit zájemcům umístit jejich walboxy na fasády svých trafostanic. Tento produkt představuje krok směrem ke všem elektromobilistům a provozovatelům dobíjecích stanic. Zlepší se totiž dostupnost dobíjecích stanic, zejména pak na sídlištích a přilehlých parkovištích, neboť právě tam se nachází větší množství zděných trafostanic. Majitelem či provozovatelem dobíjecích stanic se mohou stát fyzické osoby, firmy i obce. Pro ně přináší tento produkt výhodu v tom, že se jedná o technicky jednoduchou, levnou a rychlou variantu umístění dobíjecí stanice bez nutnosti získání např. stavebního povolení.
  První takto instalovaná dobíjecí stanice na distribučním území EG.D byla spuštěna v červenci loňského roku v Třebíči. Celá trafostanice byla navíc vymalována v komiksovém designu, kde pojícím tématem byla samozřejmě vybrána elektromobilita a její vývoj.

   
   
   
   
   
  Chcete-li se o produktu dozvědět více informací, můžete se obrátit na Michala Holana, e-mail: michal.holan@egd.cz.
  Michal Holan
  Business Development
  E.GD, a.s.

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze