Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

EnergetikaŽivotní prostředí

Teplárna Písek spustila nový ekologický kotel na biomasu

Teplárna Písek dokončila jednu z nejvýznamnějších investičních akcí ve své historii. Po necelém roce od zahájení výstavby a po čekání na vhodné klimatické podmínky zprovoznila ve svém hlavním tepelném zdroji ve Smrkovicích nový kotel na biomasu o tepelném výkonu 10 MW. Náklady na jeho pořízení dosáhly 103,8 milionu korun bez DPH, teplárna na nové zařízení získala evropskou dotaci ve výši 60 % způsobilých výdajů z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Investice umožnila odstavit jeden ze dvou uhelných kotlů, s jejichž pomocí byly dominantně kryty potřeby tepla města. Kromě samotného horkovodního kotle byla postavena nová budova pro kotelnu a pro palivové hospodářství a také skládka biomasy, pořízen byl i nový kolový nakladač.

Nový zdroj tepla má pro teplárnu velký ekonomický i ekologický význam. Došlo ke snížení instalovaného tepelného výkonu teplárny tak, že její tepelný příkon ve zdrojích na fosilní paliva byl nižší než 20 MW a tím bylo možné se již dále neúčastnit evropského systému obchodování s emisními povolenkami oxidu uhličitého. Písecká teplárna díky novému biomasovému zdroji tepla ušetří ročně desítky miliónů korun na emisních povolenkách, které budou investovány zpátky do teplárny a její modernizace.

Zdroj: Město Písek

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
509
IT
374
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze