Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  EnergetikaŽivotní prostředí

  Teplárna Písek spustila nový ekologický kotel na biomasu

  Teplárna Písek dokončila jednu z nejvýznamnějších investičních akcí ve své historii. Po necelém roce od zahájení výstavby a po čekání na vhodné klimatické podmínky zprovoznila ve svém hlavním tepelném zdroji ve Smrkovicích nový kotel na biomasu o tepelném výkonu 10 MW. Náklady na jeho pořízení dosáhly 103,8 milionu korun bez DPH, teplárna na nové zařízení získala evropskou dotaci ve výši 60 % způsobilých výdajů z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Investice umožnila odstavit jeden ze dvou uhelných kotlů, s jejichž pomocí byly dominantně kryty potřeby tepla města. Kromě samotného horkovodního kotle byla postavena nová budova pro kotelnu a pro palivové hospodářství a také skládka biomasy, pořízen byl i nový kolový nakladač.

  Nový zdroj tepla má pro teplárnu velký ekonomický i ekologický význam. Došlo ke snížení instalovaného tepelného výkonu teplárny tak, že její tepelný příkon ve zdrojích na fosilní paliva byl nižší než 20 MW a tím bylo možné se již dále neúčastnit evropského systému obchodování s emisními povolenkami oxidu uhličitého. Písecká teplárna díky novému biomasovému zdroji tepla ušetří ročně desítky miliónů korun na emisních povolenkách, které budou investovány zpátky do teplárny a její modernizace.

  Zdroj: Město Písek

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  243
  Energetika
  307
  IT
  182
  Dotace a Finance
  846
  Odpady
  165

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze