Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

ITKyberbezpečnostNepřehlédněte

HP zjednodušuje své služby

Image

K tomu, abyste ve své firmě mohli benefitovat z pokročilých IT služeb, nemusíte mít nutně profesionální IT oddělení.

Společnost HP je etablovaným výrobcem a dodavatelem osobních počítačů a tiskáren. Už déle se ale věnuje také oblasti služeb, které jsou nad rámec dodávek hardwaru. Podobně jako většina významných IT firem své služby nabízí velkým zákazníkům ze státní správy nebo z různých segmentů korporátní sféry.

Služby, které nabízí, pokrývají celý životní cyklus osobního počítače. Patří mezi ně například:

  • konfigurace počítače na míru, aby uživatel hned po instalaci při prvním přihlášení mohl začít pracovat ve vlastním prostředí
  • optimalizace stavu a provozu počítačů
  • ochrana počítačů před kybernetickými útoky, ztrátou dat i dalšími nepříjemnými následky
  • proaktivní monitoring poruch a jejich odhalení dříve, než k nim dojde
  • ekologický postup při náhradě starších počítačů

Pro každou oblast existuje více postupů a služeb, které se vzájemně doplňují. Podívejme se blíže na dvě z nich.

V oblasti optimalizace provozu počítačů HP spoléhá na svou znalostní databázi založenou na technologii TechPulse. Ta využívá celosvětově instalovanou bázi počítačů HP a analytické algoritmy, které vyhodnocují monitorovaný stav počítačů u konkrétního zákazníka a doporučují kroky, díky kterým budou jeho počítače vždy v perfektním stavu.

V oblasti zabezpečení počítačů pracuje HP kromě pokročilé antivirové technologie i s dalším typem ochrany, a to izolací souborů, se kterými uživatelé běžně pracují. Jedná se například o přílohy e-mailů, stažené soubory, soubory z USB paměťových zařízení a další. Funguje tak jako další úroveň zabezpečení a pečuje o bezpečnost uživatele i o jeho data a efektivitu. Jeden typ ochrany totiž nemusí být vždy dostačující. Tento přístup k ochraně dat podporuje například německá státní správa, která izolaci doporučuje a v některých situacích dokonce nařizuje.

U větších zákazníků funguje každá služba jako samostatný projekt. V rámci optimalizace implementuje HP Proactive Insights s případnou provázaností na další nástroje. Firemní zabezpečení pak zajišťují produkty z rodiny HP Wolf, např. HP Wolf Pro Security, HP Sure Click Enterprise nebo HP SureAccess.

Služby HP jsou však vhodné pro kompletní spektrum zákazníků. Pro menší firmy nebo úřady bez vlastního IT oddělení, které IT často outsourcují, pak některé tyto služby zjednodušuje a nabízí je defacto i jako „součást počítače“. I menší firmy tak mohou pro své firemní IT využít špičkové služby.

HP Active Care, služba fungující podobně jako HP Proactive Insights, využívá profesionální monitoring stavu počítače, který následně vyhodnocuje a v případě potřeby vyžádá servisní zásah dříve, než dojde k poruše. Zároveň využívá také možnost servisu u zákazníka, čímž ho zbaví nečekaných nákladů na opravu počítače.

Podobně zjednodušené a dostupné je i počítačové zabezpečení HP proti napadení nebezpečnými viry a dalšími typy útoků. Formou volitelného, ale předinstalovaného řešení HP Wolf Pro Security Edition nabízí spolehlivý antivir i dodatečnou izolaci souborů, se kterými zákazník přichází běžně do styku a které na první pohled působí bezpečně. Obě služby lze tedy jednoduše zakoupit jako součást počítače a stejně snadné je i jejich použití.

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
507
IT
373
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze