Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

IT

Obce hlásí špatný televizní signál

Oficiální hodnotící zpráva chválí přechod na jednofrekvenční DVB-T2 sítě, zároveň ale připouští, že to vedlo k lokálním problémům s kvalitou pokrytí. Budou se muset najít kmitočty pro dokrývače a opakovače.
Obyvatele měst a obcí v česko-polském pohraničí už několik měsíců trápí špatný televizní signál. Problémy jsou hlavně se stanicemi České televize, v některých oblastech však kolísá pokrytí také u komerčních televizních sítí. Starostové si na to stěžují, kde se dá. Stát připouští „místní problémy“, a ačkoliv uznává, že bude nejspíš nutné postavit dokrývače a opakovače, není zatím jasné, kdy se tak stane.
„Kvalita signálu se zavedením DVB-T2 rapidně zhoršila, navíc se do toho plete polský signál. Psal jsem na Český telekomunikační úřad do Ostravy. Přijeli, změřili, konstatovali, že je to špatné – a nic. Psal jsem na Český telekomunikační úřad do Prahy, zatím nic. Problém řeší i Olomoucký kraj – zatím bez výsledku,“ sdělil na dotaz DigiZone.cz Lubomír Žmolík. Kromě toho, že je starostou obce Lipová-lázně, předsedá Sdružení měst a obcí Jesenicka.
Největší potíže jsou s multiplexem České televize na 26. kanálu a s komerčním multiplexem na 31. kanálu, který provozuje firma Czech Digital Group (dceřiná firma Českých Radiokomunikací). Za naprostou většinu potíží může podle vyjádření oslovených subjektů pro DigiZone.cz počasí, případně terén. Měřící vozy Českého telekomunikačního úřadu a Českých Radiokomunikací skutečně potvrdily také přeshraniční rušení polským vysílačem Kalisz-Mikstat. Z něj jsou na 26. a 31. kanálu šířeny programy polské televize TVP.
Zdroj: Portál Lupa.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze