Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Jak to vidí starostové

  Anketa o pomoci samospráv Ukrajině 1. díl

  Měsíčník PRO města a obce v anketě mezi starosty zjišťoval, jak samosprávy ve spolupráci s kraji a státem pomáhají Ukrajině a svým partnerským městům.

  Zuzana Schwarz Bařtipánová,
  starostka města Bílina
  (cca 17 200 obyvatel, okres Teplice)

  Jakou pomoc Ukrajině a ukrajinským občanům či konkrétnímu partnerskému městu organizujete?

  Město Bílina se zapojilo do pomoci Ukrajině v několika směrech. První podpora je finanční, kdy rada odsouhlasila finanční dary po 20 tis. Kč partnerskému městu Novovolynsk, ukrajinskému velvyslanectví, ČČK, Charitě ČR a Člověku v tísni. Zároveň rada doporučila zastupitelstvu schválit finanční dary ve výši 1,5 mil. Kč městu Novovolynsk a ukrajinskému velvyslanectví. Další pomoc je materiální, ve městě jsme zřídili dvě sběrná místa humanitární pomoci. V nich přijímáme materiální pomoc podle požadavků Ukrajiny i materiální pomoc pro ukrajinské uprchlíky, kteří již přišli nebo přijdou. Město zajišťuje pomoc ukrajinským uprchlíkům jak s ubytováním, zajištěním všech nezbytných potřeb (vízum, zdravotní pojištění, MOP), tak i se zařazením dětí do škol a školek, zajištěním jazykových kurzů, zaměstnání a v neposlední řadě se zajištěním kroužků pro ukrajinské děti. Jsme v neustálém spojení s vedením partnerského města po SMS či telefonu.

  Jak spolupracujete s českým státem, krajem, občany?

  Město finančně podpořilo charitativní sbírky organizované na pomoc Ukrajině. Prostřednictvím webových stránek, sociálních sítí i vývěsních cedulí na radnici informujeme o všem nezbytném, a to jak v češtině, tak i v ukrajinštině. Koordinujeme dobrovolníky a jejich pomoc. Spolupracujeme s okolními obcemi, které využívají např. naše sběrná místa humanitární pomoci i zajištění odvozu do centrálních sběrných míst nebo předání hmotné pomoci uprchlíkům. Nyní víme zhruba o třech desítkách ukrajinských uprchlíků, kteří do města již přišli. Jedná se většinou o ženy a děti, některé děti dokonce dorazily bez rodičů.

  Partnerské město Novovolynsk
  Štítky
  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze