Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Jak to vidí starostovéRozhovory

Co radnice řeší v Harrachově a Prostějově

Časopis PRO města a obce zjišťoval, co se aktuálně děje ve městě Harrachov a statutárním městě Prostějov a jaké úkoly řeší tamní radnice. Odpovědi nám poskytli starosta Harrachova Jaroslav Čech a prostějovský primátor František Jura.

 

Jaroslav Čech,
starosta města Harrachov

(cca 1400 obyvatel, okres Jablonec nad Nisou)

Zima nám i přes vládní opatření přinesla do města řadu hostů. V městské pokladně ale přesto chybí poplatky z ubytování, které ubytovatelé běžně odvádějí. Počítáme, že v městském rozpočtu na letošní rok nám takto budou chybět až 4 miliony korun. Ale nezoufáme. Zvedli jsme poplatek za parkování a jsme úspěšní v žádostech o dotace.

Nového vybavení se dočká městské kino a máme také dotaci na zkrášlení intravilánu města – přibudou lavičky, květiny a obnovíme také stezku Rybárna. Starším spoluobčanům a lidem s postižením nabízíme pomoc při registraci a převozu na očkování proti COVID-19. Příval karavanů letošní zimu nás inspiroval k vybudování nového karavan parku, s provozem počítáme již v létě.

Neleníme ani v plánování kulturních a sportovních akcí. Bohužel již teď víme, že „Příjezd Krakonoše“ opět nebudeme moci uspořádat. Na léto ale plánujeme například koncert Lenky Filipové. Vzniká tu série sportovních závodů a kulturních akcí pro celé rodiny pod značkou Harrachov Active.

Další informace na www.harrachov.cz

 

Fhttps://email.seznam.cz/www.harrachov.cz/rantišek Jura,
primátor města Prostějov 

(cca 44 000 obyvatel)

Statutární město Prostějov v současné době řeší pomoc podnikatelům, kteří kvůli protiepidemickým opatřením museli zavřít své provozovny.  Řemeslníci, drobní prodejci a další živnostníci prožívají nelehké období a my chceme jasně ukázat, že stojíme za nimi. K našemu městu oni i jejich služby patří.

Živnostníci a malé firmy, které postihla opatření proti koronaviru, od nás mohou dostat formou daru až 15 tisíc korun. Město má na tyto účely připraveno celkem 4,5 milionu korun, prvních část ve výši 1,6 milionu putovala k adresátům už v prvních dubnových dnech.

Pomoc města je určena fyzickým osobám, případně společnostem s obratem do dvou milionů korun. Samospráva jim pomůže uhradit náklady, které přímo souvisejí s podnikáním v prostějovské provozovně a vznikly v období od ledna do března letošního roku.

Už loni jsme podnikatele podpořili odpouštěním nájmu v prostorách vlastněných městem, případně přímou finanční pomocí. A právě druhý způsob jsme letos zvolili znhttps://email.seznam.cz/www.prostejov.eu/ovu. Plně se totiž osvědčil a přivítala jej i Okresní hospodářská komora v Prostějově, se kterou situaci průběžně konzultujeme.

Další informace na www.prostejov.eu

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
509
IT
374
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze