Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Jak to vidí starostovéNepřehlédněte

Jak to vidí starosta Pavel König, Bruntál

Pavel König, starosta obce Horní Benešov (cca 2200 obyvatel, okres Bruntál)

1. Která témata řešená na úrovni kraje se nejvíce dotýkají vaší obce/města?

Je velmi málo témat na krajské úrovni, které se nás nedotýkají. Společně řešíme například odpadové hospodářství a likvidaci odpadů v regionu, podporu zaměstnanosti v území, životní prostředí a zelenou energetiku, dopravní infrastrukturu, turismus nebo dostupnost základní lékařské péče.

2. Jak jste s řešením těchto témat spokojeni?

Celkově hodnotím spolupráci jako velice dobrou. Horní Benešov leží v okrajové oblasti kraje a třeba za zubním lékařem dojížděli naši občané desítky kilometrů daleko a mnozí zubaře neměli vůbec. Město postavilo nové zdravotní středisko, kraj nám za několik milionů vybavil zubní ordinaci a krajská nemocnice zajistila a zaměstnala zubařku, která u nás ordinuje. Osobně mám pocit, že se kraj snaží podporovat aktivní města a obce. Podporuje projektové přípravy pro investiční akce, jednotky dobrovolných hasičů, sdružení obcí, opravy památek aj.

3. Co by se podle vás mohlo či mělo na úrovni kraje zlepšit a proč?

I přes výše uvedené bych chtěl od kraje ještě větší podporu naší znevýhodněné, méně osídlené západní okrajové části kraje, dané zejména geografickou polohou a historickým vývojem oblasti. Podporu, která povede ke zvýšení životní úrovně obyvatelstva, ale bude respektovat jedinečné přírodní bohatství regionu. Aktuálně Ostrava a východ kraje řeší obrovské strategické projekty z Fondu spravedlivé transformace. A co Bruntálsko?

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
509
IT
374
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze