Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Jak to vidí starostové

Jak to vidí starostka Alena Švejnohová, Pečky

Alena Švejnohová, starostka města Pečky (cca 4800 obyvatel, okres Kolín)

1. Která témata řešená na úrovni kraje se nejvíce dotýkají vaší obce/města?

My jsme v tuto chvíli s krajem propojeni opravdu hodně. Ať už jeto součinnost při přípravě projektové dokumentace na dokončení obchvatu města, právě dokončené studie odtokových poměrů Výrovky nebo například u plánovaného monitoringu kvality ovzduší ve městě v roce 2022. Čerpáme také čile ze Středočeského fondu včasné přípravy projektů a chystáme se tak na další  programovací období. Palčivá krajská otázka pro naše město je také veřejná doprava.

2. Jak jste s řešením těchto témat spokojeni?

Jsme spokojeni. Kraj po změně vedení komunikuje o poznání lépe. To jsem zejména pocítila v době covidové, kdy nám z kanceláře paní hejtmanky chodily přehledné a potřebné informace ve
formátech, které jsme pro občany mohli rovnou využít. Pozitivně hodnotím otevřenost jednání ve výše zmíněné otázce dopravy. Je jasné, že se v míře potřebné veřejné obslužnosti s krajem  neshodneme a na otázku, kdo to má platit, máme často jiný názor. Ale jednáme a hledáme kompromisy. Tak si spolupráci města a kraje představuji a moc bych si přála, aby to tak zůstalo.

3. Co by se podle vás mohlo či mělo na úrovni kraje zlepšit a proč?

V tuto chvíli se těším ze změny, které nastaly po minulých volbách. Kraj je nyní přístupnější, a to nejen odstraněním vstupních turniketů na vrátnicích v sídle krajského úřadu ve Zborovské ulici v Praze.

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
398
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze