Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Komunikace s občany

  Borská věznice se postará o ložní prádlo na ubytovně pro uprchlíky

  Poslední týden v dubnu odstartovala spolupráce Plzeňského kraje, provozovatele ubytovny pro uprchlíky válečného konfliktu z Ukrajiny, a Věznice Plzeň. Předmětem dohody je praní veškerého ložního prádla pro ubytovnu v Plzni. V rámci osobní návštěvy věznice v Plzni se na spolupráci domluvili hejtman Rudolf Špoták a ředitel Věznice Plzeň Pavel Kopačka.

  Spolupráce Plzeňského kraje a Věznice Plzeň (Česká republika – Vězeňská služba ČR) je podepsána až do dubna 2023, jde o praní, sušení, žehlení, mandlování a škrobení vybraného druhu ložního prádla, které Plzeňský kraj využívá pro ubytovnu pro uprchlíky z válečné oblasti v Čechově ulici v Plzni. Kapacita ubytovny je více než 200 lůžek, v současné době je obsazeno zhruba do 150 z nich. Maximální výše zakázky dle smlouvy je 200 tis. Kč

  „Dvakrát měsíčně bude Věznice Plzeň prát ložní prádlo pro krajskou ubytovnu, kde jsou ubytování uprchlíci, kteří přišli z Ukrajiny. Považuji spolupráci se složkami záchranného systému za ověřenou, proto jsme se rozhodli domluvit tuto činnost také s ozbrojenými složkami. V tomto případě s vězeňskou službou. Spolupráce s organizacemi z veřejného sektoru považujeme za důležitou,“ říká hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

  Hejtman také v rámci spolupráce s Věznicí Plzeň navštívil její prostory a setkal se se zástupci vedení zařízení. Hovořilo se především o provozu věznice, spolupráci věznice s firmami, které zaměstnávají vězně, a také o zaměstnanosti, vzdělávání a volnočasových činnostech vězňů.

  „Jsme samozřejmě rádi, že Věznice Plzeň může pomoci. Tato zakázka má navíc i výchovný vliv na zaměstnané odsouzené, kterým práce pro potřebné umožňuje zažívat pozitivní pocit důležitosti toho, co dělají,“ uvedl ředitel Věznice Plzeň Pavel Kopačka.

  Zdro a foto: Plzeňský kraj
  www.plzensky-kraj.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze