Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Komunikace s občany

Městská policie a reflexe ostatních

Hlasitá hudba je problémem v řadě města a obcí

Městská policie napříč republikou si jistě zaslouží poděkování za dlouholetou a obětavou činnost. Příkladem, že města a obce tak činí, jsou České Budějovice, kde šestice strážníků převzala v září ocenění za deset let až čtvrtstoletí práce – ochrany veřejného pořádku, občanů, majetku.

Policie musí však v řadě měst a obcí řešit i rušení veřejného pořádku například hlasitou hudbou. Anketu s tématem „Městská policie versus rušení veřejného pořádku“ uvedeme proto skutečným případem z nejmenovaného města.

V panelovém sídlišti za poštou se několik dnů ozývala hlasitá reprodukovaná hudba a první dojem byl, že zde probíhá veřejná akce. Městská policie prý na oznámení občanů dorazila na místo, ale s argumentem, že není rušen noční klid, se strážníci spokojili. Autor textu se od úřednice na poště dále dozvěděl, že si zde několik dětí a mladistvých u laviček instalovalo starší čalouněná křesla, přenosné rádio s vysokým výkonem a trávili zde prázdniny. Následný rozhovor s nimi probíhal takto:

„Dejte to rádio potichu nebo…“ „Vy nám vyhrožujete?!“ reagovala asi 16letá dívka. „Ne, ale zavolám městskou policii.“ „Byli tu, ale nerušíme noční klid, takže…“ „A co veřejný pořádek?“ Po marné diskuzi autor zavolal linku 156, kde mu operátorka sdělila, že skutečně nebyl rušen noční klid. Na argument, že přes den se přece lze odvolat na rušení veřejného pořádku, přislíbila zaslání hlídky na místo. Autor následně zaslal dopis starostovi i řediteli MP s popisem události a apelem: Nenechme se ovládat dětmi, které se zaštiťují svobodou a omezují ji druhým. Další den byl prostor „čistý“ a i když se zde děti a mladí nadále scházejí, je tu v zásadě klid. Jistě i proto, že strážníci na žádost starosty tuto lokalitu začali monitorovat pravidelně.

Nejčtenější kategorie
Chytré město
441
Energetika
499
IT
365
Dotace a Finance
1354
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze