Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  KulturaMístní rozvoj

  Kulturní fórum řešilo přípravu Liberce ke kandidatuře na Evropské hlavní město kultury 2028

  Jak by se mohl nebo měl Liberec proměnit do roku 2028? Nebo jaké hodnoty může nabídnout v rámci spolupráce evropských měst? Tyto, ale i mnohé další otázky, řešili účastníci již druhého Kulturního fóra, které se konalo v uplynulých dnech v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

  Zástupci různých kulturních institucí, spolků, ale i komerční sféry, zároveň řešili postup a přípravu pro podání přihlášky ke kandidatuře Liberce na Evropské hlavní město kultury (EHMK) 2028. Titul EHMK se evropským městům neuděluje „za zásluhy“, tedy za to, jak město teď a tady vypadá a funguje. Ale především za to, jakým způsobem jsou konkrétní obec a region schopni i připraveni se rozvíjet do budoucna.

   „Na jeden rok je tak veškerá pozornost všech zaměřena na konkrétní město nebo region. A v tom vidím velikou příležitost.  Je to šance, jak Liberec zviditelnit jako značku. Ale současně i jako místo, kde máme stále co zlepšovat. Naše město je obecné vnímáno spíše jako sportovně založené. Dokonce jsme získali i titul město sportu. Nicméně, proč nekandidovat i na město kultury? Nedávno o tento titul usilovala Žitava. Pokud si myšlenku kandidatury dokázalo představit město s 35 000 obyvateli, věřím, že minimálně stejné sebevědomí a ambici budeme mít i my, Liberečané,“ říká k přípravě na podání přihlášky ke kandidatuře na EHMK 2028 primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

  Zároveň dodává, že jednou z podmínek kandidatury je například sestavení odpovědí na 48 klíčových otázek, které mají charakterizovat, jak dané město v rámci své kandidatury přemýšlí o vlastní kultuře.

  Soutěž o titul Evropského hlavního města kultury je dvoukolová. Liberec má nyní devět měsíců na vypracování první přihlášky, kterou musí odevzdat na Ministerstvo kultury České republiky do 1. září 2022. Očekává se, že vyhlášení výsledků kola prvního proběhne v rámci podzimu roku 2022. Finále se pak očekává v druhé polovině roku 2023.

  Více se o projektu a kandidatuře dozvíte na www.liberec2028.eu.

  Zdroj: město Liberec

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  255
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze