Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Místní rozvoj

  Areál bývalé Tesly v Pardubicích ožije

  Areál bývalé Tesly v Pardubicích by se měl proměnit v rezidenční čtvrť. Pronajala si ho a v horizontu několika týdnů zakoupí firma Linkcity, která po dvouletém jednání s městem plánuje ještě na jaře začít s bouráním starých objektů a stavbou nových domů.
  Tovární výroba v místě za železniční tratí ve čtvrti Pardubičky začala v roce 1920, kdy tam měla vzniknout výrobna obuvi. Ještě před dokončením ho ale původní stavitel odprodal firmě Telegrafia, která tam roku 1922 začala vyrábět telegrafy. Po jejím zániku v roce 1945 se fabrika stala součástí národního podniku Tesla, od roku 1992 je areál opuštěný a chátrá.
  Od Tesly Pardubice ho nejdřív za symbolickou korunu dostal kraj, ten nechal odstranit ekologické zátěže a pak danajský dar poslal dál pardubické radnici. Ta od roku 2012 hledala způsob využití. Firma Linkcitty nabídla za odkoupení 36 milionů korun. Na ploše 2,5 hektaru postavit čtvrť s názvem Nová Tesla. „Bude zde nejenom rezidenční čtvrť, ale tolik chybějící obchodní prostory, supermarket, sjezd do lokality a nová infrastruktura,“ říká zástupkyně generálního ředitele Kristýna Zavrtálková.
  Zdroj: Český rozhlas Pardubice

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  440
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze