Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceMístní rozvoj

Den malých obcí nabídl příležitosti

Image

Další ročník konference Den malých obcí se odehrál koncem listopadu v Olomouci. Hostům nabídl mnoho zajímavých tipů a informací z veřejné správy a přiblížil jim například dotační programy, ze kterých mohou čerpat peníze na snížení energetické náročnosti budov.

„Pomoc státu v tomto případě spočívá například v dotacích na tepelná čerpadla nebo zateplení staveb. Nejvíce ale obce a města čekají na uzákonění parametrů komunální a komunitní energetiky. Úsporná energetická opatření připravuje také Olomoucký kraj, a to nejen proto, aby ušetřil, ale aby zároveň zvýšil svoji energetickou bezpečnost a nezávislost,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Starostky a starostové se na setkání mohli seznámit s novinkami, které v oblasti rozvoje venkova připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj, hospodaření obcí probrali zástupci Ministerstva vnitra a například lidé ze společnosti TRIADA přiblížili dopad povinných datových schránek na obce.

Na podobných setkáních je důležitá také výměna zkušeností mezi obcemi, stejně jako diskuse s předními odborníky na veřejnou správu,“ dodal hejtman Suchánek.

Foto a zdroj: Olomoucký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
515
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze