Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Místní rozvoj

  Moravskoslezský kraj pomůže malým vesnickým prodejnám

  Image

  Moravskoslezský kraj se opět zapojil do programu Obchůdek 2021+, který vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.  Pomůže tak udržet při životě maloobchodní prodejny na venkově. V září spustil dotační program Podpora provozu venkovských prodejen v Moravskoslezském kraji 2022. Dnes dotace schválili krajští zastupitelé.

  Finanční podporu tak získá 43 projektů a prostřednictvím neinvestičních dotací bylo rozděleno 5,42 milionu korun.

  „Zajistit fungující a dostupné služby na venkově je často velký problém. Ale je velmi důležité, aby i tady měli lidé možnost si nakoupit, zajít ke kadeřnici nebo na poštu. Proto jsme se zapojili do tohoto programu a malým obchůdkům v našem kraji nabídli dotaci.  Jsem rád, že provozovatelé mají o tento dotační program takový zájem. Žadatelé mohou finanční prostředky využít na úhradu mzdových nákladů, nákladů na nájem provozovny a skladových prostor, na pořízení drobného neinvestičního majetku, na energie a telekomunikační služby nebo služby spojené s obsluhou bezhotovostních plateb“, uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška.

  Upřesnil, že dotace byla i letos určena pro prodejny nabízející převážně potraviny v malých obcích do tisíce obyvatel, nebo obce do tří tisíc obyvatel, jejichž místní části mají do tisíce obyvatel.

  V rámci dotačního programu bylo v Moravskoslezském kraji podpořeno 43 projektů, prostřednictvím neinvestičních dotací bylo poskytnuto celkem 5.420.200 korun.

  Ministerstvo průmyslu a obchodu s ohledem na vývoj cen energií a pohonných hmot letos program Obchůdek 2021+ posílilo a navýšilo dotaci pro jednotlivé kraje až na 4 miliony korun. Zvýšila se tak i podpora provozu prodejen a provozovatelé mohou obdržet finanční podporu až do 130 tisíc korun. Zbytek 1, 42 milionu korun doplatil Moravskoslezský kraj.

  Dotaci tak získají například provozovatelé malých prodejen v obci Dolní Moravice, Dívčí Hrad, Čaková, Hoštálkovy, Rudná pod Pradědem, Žermanice nebo obchodní družstvo TEMPO v Budišovicích na Opavsku.

  Foto: Obchůdek 2021+
  Zdroj: Moravskoslezský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze