Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaMístní rozvoj

Nové autobusy pro provoz v Jihomoravském kraji, řidiči budou mít prosklenou kabinu

Nové autobusy budou jezdit na Blanensku, Boskovicku a Vyškovsku. ICOM Transport má již většinu nových autobusů, které bude prostřednictvím ČSAD Ústí nad Orlicí zajišťovat provoz pro Jihomoravský kraj. Jde o autobusy Setra 415 LE business a mild-hybridní autobusy Mercedes-Benz Citaro. Nové autobusy představil na svém facebookovém profilu.
Icom nakoupil pro Jihomoravský kraj celkem 51 autobusů, z toho 45 je značky Setra. Jezdit budou v oblasti Vyškovska, Boskovicka a Blanenska, kam nově dopravce vstupuje díky soutěžím Jihomoravského kraje. Autobusy budou jezdit v barvách požadovaných Jihomoravským kraje.
Novinkou bude oddělená a prosklená kabina pro řidiče, která se musí do autobusu ještě doplnit. Pro pohodlnější couvání je zabudovaná zadní kamera s monitorem. Příjemnější cestování zajistí dvě plošiny pro kočárky, světelné informační panely, platební terminál a samozřejmě klimatizace a USB porty.
Pro ICOM je zakázka v Jihomoravském kraji alespoň částečnou záplatou za ztrátu jiných výkonů: ČSAD Ústí nad Orlicí přijde o výkony v Pardubickém kraji.
Zdroj: Portál Zdopravy.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze