Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaMístní rozvoj

Opravy železničních tratí v Královéhradeckém kraji

Od pondělí 29. března začínají opravy železničních tratí v Královéhradeckém kraji. Například na úseku mezi Hradcem Králové a Pardubicemi proto do pátku nepojedou vlaky. Ty budou nahrazeny autobusovou dopravu. Cestující musí počítat s několikaminutovým zpožděním.
„Od pondělí 29. března se bude konat výluka v úseku Hradec Králové hlavní nádraží a Pardubice hlavní nádraží,“ říká Tomáš Fiala z Českých drah. Do Pardubic budou místo vlaků jezdit až do pátku autobusy. „Výluka na Pardubice skončí 2. dubna. Náhradní autobusová doprava do Pardubic zůstává v časech odjezdů vlaků, jen je ve více linkách. Jedna linka jede přímo do Pardubic, další linka jede přes Rosice nad Labem a jedna linka je zastávková.“
Hlavním důvodem železniční výluky je oprava výhybek a kolejí na hradeckém nádraží. „Všechny vlakové spoje omezené výlukou budou plně nahrazeny autobusovou dopravou. Prosíme proto všechny cestující, aby si před cestou zkontrolovali výlukový jízdní řád. Všem cestujícím děkujeme za trpělivost během plánovaných železničních výluk.“
V Královéhradeckém kraji budou od dneška i další výluky. Vlaky nepojedou například i v úseku Chlumec nad Cidlinou a Nový Bydžov nebo Velký Osek a Hradec Králové. Všechny informace cestující najdou na webových stránkách Královéhradeckého kraje a portálu Idos.
Zdroj: iRozhlas

Nejčtenější kategorie
Chytré město
424
Energetika
484
IT
343
Dotace a Finance
1325
Odpady
242

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze