Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Bezpečnost v obcíchMístní rozvojNepřehlédněte

  Pohraničí bude chráněno z obou stran

  Image

  Zvýšit bezpečnost na Frýdlantsku by mohla smlouva s Poláky, lepší mobilní signál či kamerové systémy.

  Jak zabránit vzrůstající kriminalitě ve Frýdlantském výběžku, jak posílit policejní hlídky či zlepšit nevyhovující mobilní signál a zvýšit počet kamer, které by dohlížely na potenciální pachatele? Zejména o tom jednali v Dolní Oldříši hejtman Libereckého kraje Martin Půta, krajský policejní ředitel Libor Špráchal a zástupci dotčených obcí.

  „Bezpečnostní situaci na Frýdlantsku řešíme opakovaně. Toto téma v pohraničí silně rezonuje a já budu chtít, aby se český ministr vnitra Vít Rakušan zabýval aktualizací česko-polské policejní smlouvy, která by zlepšila vzájemnou výměnu informací a lepší spolupráci při společných policejních zásazích. Účinněji bychom tak bojovali také proti drobné kriminalitě, která působí obyvatelům těchto oblastí starosti,“ uvedl hejtman Martin Půta. „Neutěšená situace na Frýdlantsku není věc, se kterou by si samo poradilo pouze krajské policejní ředitelství, ale je zde potřeba apelovat na policejní prezidium a Ministerstvo vnitra. Pevně věřím, že současné problémy by také výrazně pomohl zlepšit systém kamerových záznamů a také vylepšení nevyhovujícího pokrytí mobilního signálu.“

  „Bezpečnostní situací na Frýdlantsku se již zabýval i předchozí ředitel Ondřej Musil. Z pohledu výskytu  trestné činnosti vnímám Frýdlantský výběžek tak, že se musíme v rámci běžného výkonu služby na tuto lokalitu zaměřit, protože v loňském roce tam bylo evidováno 284 skutků a z toho jich bylo objasněno 155,“ uvedl Libor Špráchal, ředitel Krajského policejního ředitelství Libereckého kraje. „V letošním roce k únoru evidujeme 54 skutků a za stejné období loňského roku to bylo 50 skutků. Je tady vidět oproti loňskému roku mírný nárůst. Proto jsme již přijali opatření a již nyní tam probíhají mimořádné kroky, abychom zvýšili pocit bezpečí občanů. Pravidelně tam jezdí jak policisté z oddělení hlídkové služby Liberec, služební kynologie, hipologie, tak i hlídky z pohotovostního a eskortního oddělení.“ dodal. V tomto období podle něj probíhají i preventivní akce zaměřené na chatové oblasti. „I když na tom liberecká policie není moc dobře s počtem policistů, je pro nás velice důležité, aby se občané nejen tam, ale na celém území Libereckého kraje cítili bezpečně,“ dodal.  V Libereckém kraji aktuálně chybí 224 policistů, z toho na Českolipsku 29, Jablonecku 37, Semilsku 38 a v Liberci nám chybí 82 policistů.

  Zdroj: Liberecký kraj

  Frýdlanstko na mapě kriminality. Interaktivní mapa vycházející z dat o trestných činech je k dispozici na www.mapakriminality.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze