Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Místní rozvoj

Rekonstrukce zimního stadionu v Kladně

Jednou z investic města Kladna v letošním roce je i rekonstrukce místního zimního stadionu za téměř 150 milionů korun. Opravit se musí především střecha, která je v havarijním stavu. Letos bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele a samotná rekonstrukce začne na jaře roku 2021. Příprava prací probíhá v úzké spolupráci s hokejovým klubem.
„Zimní stadion již delší dobu vyžaduje zásadní investice. Hokej ke Kladnu patří, i proto je modernizace zimního stadionu pro radnici velmi důležitá. Do konce března vypíšeme výběrové řízení a věřím, že s rekonstrukcí začneme na jaře roku 2021,“ řekl Dan Jiránek, primátor Kladna. „Zimní stadion dostane novou střechu, zateplené opláštění, nová okna i elektrické rozvody včetně akustiky a požárního systému,“ upřesnil Jiránek.
Střecha zimního stadionu je v havarijním stavu a pod neustálým odborným dohledem. Bezpečnost všech diváků i sportovců je zajištěna speciálním čidly, která konstrukci střechy monitorují. „Toto dočasné řešení je na velmi vysoké technické úrovni, ale už se těšíme na novou střechu a další inovace, které rekonstrukce nám všem přinese,“ řekl Jaromír Jágr, majitel hokejového klubu Rytíři. „Současná spolupráce mezi hokejovým klubem a městem, které zimní stadion patří, je skvělá a věřím, že rekonstrukce kladenskému hokeji zajistí moderní zázemí,“ dodal Jágr.
„Nejdříve dojde k demontáži stávající střechy, včetně osvětlení a elektrických rozvodů. Nová střecha bude z ocelových nosníků a navržena tak, aby v následujících letech umožnila další rozvoj technologií a úpravy stadionu,“ informoval Jiří Chvojka, radní města a jednatel Sportovních areálů města Kladna.
Zdroj: Město Kladno

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1389
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze