Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Místní rozvoj

Revitalizace panelových domů v Jeseníku

Vedení města lázeňského města se dohodlo na dvanácti prioritních investičních akcích, které se budou v průběhu nadcházejících dvou let realizovat. Jednou z těchto investičních akcí je revitalizace panelových domů, Blok A a B, v ulici U Kasáren.
Kompletní rekonstrukce tzv. Kachlíkáčů byla schválena na únorovém zasedání zastupitelstva města. Nemovitost vlastněná městem prošla rekonstrukcí před více jak dvaceti lety, a přestože řada konstrukcí je v dobrém stavu, některé vykazují nedostatky. „Jedná se například o tepelně vlhkostní poruchy z důvodu nedostatečného zateplení obvodového pláště a střechy. Za svým zenitem jsou již výplně otvorů, střecha vykazuje porušení na několika místech,“ okomentoval současný stav Jiří Uher, vedoucí oddělení investic Městského úřadu Jeseník.
Kvůli častým haváriím došlo před dvěma lety ke kompletní výměně rozvodu teplé vody ve všech vchodech. Při samotné revitalizaci obou bytových domů se uvažuje o rekonstrukci celé střechy včetně jejího zateplení, výměně oken a balkonových dveří, zateplení obvodového pláště, sanaci a rekonstrukci balkonů, zateplení podlahy mezi sklepní částí a prvním nadzemním podlažím a případnou sanaci lokálních plísní.
Celkové náklady dosahují bezmála 29 milionů korun, z toho by dotace pokryly téměř 12 milionů korun. Žádost o jejich poskytnutí byla úspěšná, je doporučena a vybrána k financování. Stavební práce by mohly začít již v tomto roce. Samotné realizaci předcházela jednání se stávajícími nájemníky za účelem stanovení reálného nájemného tak, aby investice byla smysluplná a udržitelná včetně její návratnosti. „Jsem velmi ráda, že se nám s drtivou většinou nájemníků podařilo dohodnout,“ dodala starostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová.
www.jesenik.org

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze