Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaMístní rozvoj

ŘSD chce příští rok začít se dvěma dalšími úseky D35

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) udělalo další krok k tomu, aby příští rok začalo stavět dva další úseky dálnice D35. K zahájení stavby má dojít na dvou úsecích o celkové délce téměř 18 kilometrů. Z Opatovic do Ostrova se již dálnice staví, otevřena bude příští rok.

Příští rok chce ŘSD zahájit dva úseky, které na sebe nenavazují: šest kilometrů z Vysokého Mýta do Džbánova a téměř 12 kilometrů z Janova do Opatovce. Pro oba úseky má ŘSD již územní rozhodnutí. Dál je zatím ŘSD u druhého úseku za Litomyšlí, kde již vybralo i firmu na takzvaný záchranný archelogický výzkum. Zakázku za 87 milionů korun získala Eurovia CS a Archaia. Stavět se začne současně zvlášť i most přes železniční koridor z České Třebové do Svitav. Na most zatím běží soutěž.

Do poslední fáze přípravy vstupuje také úsek Džbánov – Litomyšl, kde již ŘSD vybralo dodavatele projektové dokumentace pro zadávací řízení. Soutěž za 66 milionů korun vyhrálo sdružení HBH Projekt a Pontex.

Zdroj: TZ Ředitelství silnic a dálnic

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
398
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze