Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Místní rozvoj

Třetinu městského rozpočtu letos Dačice věnovaly na rozvoj města

Image

Celkem čtyřicet investičních akcí letos zvládlo připravit a dokončit město Dačice. Rozvojové projekty si vyžádaly třetinu rozpočtu města. Peníze se investovaly do lepšího stavu sportovišť, do městských budov, vodohospodářství nebo komunikací. Polovinu představovaly dokumentace a projektové přípravy na akce do příštích let, druhá půlka pak patřila konkrétním letošním investicím.

„Z pohledu investičních akcí byl letošní rok velmi plodný. Na konci listopadu bylo proinvestováno sedmdesát milionů korun, do konce roku to bude ještě dalších pět až deset milionů. Nešlo by to ale ani bez dotací. Letos jsme podali čtrnáct žádostí a v deseti případech máme schváleno. Jde o osmačtyřicet milionů,“ uvedl vedoucí dačického odboru dotací a investic Martin Šťastný.

Finančně nejvýznamnější rozvojovou akcí letošního roku je rekonstrukce komunikací na sídlišti K Hradišťku. „Tu jsme zahájili už letos, probíhat ale bude i zhruba do poloviny příštího roku. Opravuje se tam vodovod, kanalizace i veškeré související sítě včetně povrchů. Je to první etapa a další tři budou následovat v dalších letech. Další investiční akcí je výstavba základního technického vybavení za školou, kde vznikne šestatřicet stavebních parcel pro výstavbu rodinných nebo bytových domů,“ dodal vedoucí odboru.

Peníze radnice investovala také do vodohospodářství a vodních infrastruktur. Odstartovala například stavba nového potrubí z Velkého Pečína na Malý Pěčín, tak aby místní obyvatele v budoucnu už neobtěžoval nedostatek vody. „Po tom už lidé volali delší dobu. Odbahnili jsme také rybník Peráček, což bylo hodně sledováno našimi občany, a úspěšně dokončeno. Pokud jde o sportoviště, tak jsme postavili dětské dopravní hřiště. Otevřeme ho na začátku příštího roku,“ poznamenal Martin Šťastný.

Nového povrchu se navíc po patnácti letech dočkalo i duhové hřiště. Finance letos šly také do městských objektů. Bývalá Klangova továrna se přestavěla tak, aby tu mohly vzniknout hned tři bytové domy. Bytovka pod domem s pečovatelskou službou prošla zateplením. Naprojektovat se letos stihla například výměna veřejného osvětlení nebo modernizace varovných informačních systémů, jako jsou hlásiče anebo sirény.

Foto a zdroj: JC Teď

Nejčtenější kategorie
Chytré město
419
Energetika
462
IT
324
Dotace a Finance
1286
Odpady
236

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze