Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Místní rozvojOdpadyVodohospodářství

  U cukrovaru v Litovli zahájili výstavbu čistírny odpadních vod

  V litovelském cukrovaru pracují dělníci na stavbě čistírny odpadních vod. Po zařízení volali lidé z okolí, kteří si roky stěžovali zejména v teplých měsících na zápach z podniku. Jestli ho ale nová čistička pomůže utlumit, nechtělo vedení cukrovaru slíbit.

  „Teď jsme začali stavební práce. Biologická čistírna se skládá ze dvou stupňů. První je anaerobní, druhý je aerobní. Většinou se to staví na etapy. První rok se staví anaerobní stupeň, který se musí zapracovat. A pokud jsou finance, tak další rok se postaví aerobní stupeň, kde už dochází k provzdušňování vody a konečnému vyčištění,“ říká ředitel Litovelské cukrovarny Václav Řehák. „Chceme se chovat trošičku ekologicky, protože řepa obsahuje 75 procent vody, takže když ji dovezeme z pole sem, měli bychom ji vrátit do oběhu,“ vysvětluje ředitel důvod vybudování čistírny za zhruba padesát milionů korun.

  Stavbu čistírny vítá vedení města. „Výstavbu čistírny odpadních vod vnímáme jako vstřícný krok cukrovaru. Curkovar pro svou činnost čistírnu odpadních vod vlastně nepotřebuje, všechny legislativní náležitosti má splněny. Vybudováním čistírny vychází vstříc občanům města a reaguje na kritiku občanů na zápach z odkalovacích jam,“ pokračuje nezávislý litovelský místostarosta Lubomír Broza.

  Jestli však nová čistírna zápach skutečně eliminuje, vedení cukrovaru nechtělo komentovat. Část místních by to ale uvítala, jiní si už ale na občasný zápach zvykli.

  Zdroj: iRozhlas.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze