Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaMístní rozvoj

Vysočina: V roce 2025 nastoupí autobusy, úzkokolejka bude pro turisty

Kraj Vysočina naplňuje své dlouhodobé úvahy o autobusové variantě, která odejme úzkokolejce roli ve veřejné obslužnosti území.
Kraj Vysočina bude obsluhovat území podél úzkorozchodné trati Kamenice nad Lipou – Obrataň od roku 2025 autobusy. Kraj tak naplňuje své dlouhodobé úvahy o autobusové variantě, která odejme úzkokolejce roli ve veřejné obslužnosti území. Na trati bude napříště jen turistický provoz.
V rámci zajištění turistického provozu na trati vznikne rámcový návrh jízdního řádu a kraj bude hledat dopravce, který dostane desetiletou smlouvu. Kraj sdělil, že oslovil sedm dopravců včetně Jindřichohradeckých místních drah, kterým trať patří. Přihlásit se může ale i kterýkoliv další dopravce. Jízdní řád zatím nemá konečnou podobu, jeho obrysy byly zveřejněny na profilu zadavatele Kraje Vysočina. Zakresleny jsou zatím čtyři páry vlaků s poznámkou, že „by jezdily v soboty, neděle a svátky (lze buď celoročně, nebo jen sezonu) a v pracovní dny od 1. června. do 31. září“. Dnes jezdí sedm párů denně.
Na Vysočinu připadá 29 z celkových 79 kilometrů úzkorozchodných tratí JHMD, zbytek je v jižních Čechách.
Zdroj: Portál Zdopravy.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1389
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze