Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Místní rozvoj

Výzva doby – cílené revitalizace brownfieldů

Zatímco projektů s cílem zlepšit stav životního prostředí v minulosti zregulované, v zásadě ale nevratně nepoškozené přírodě přibývá, do využití (nejen) opuštěných průmyslových areálů (brownfieldů) se moc investorů nehrne. Jejich revitalizace je totiž obvykle nákladnější, často je navíc spojena s potřebou odstranit s nimi související ekologické zátěže, a navíc leží množství brownfieldů v lokalitách s nižší dostupností, a jsou tedy po případné další využití ne zcela praktické.
Rozloha ploch brownfieldů v ČR se přitom podle několik let starého odhadu agentury Czech Invest pohybuje kolem 38 000 hektarů, což je plocha více než trojnásobná v porovnání například s rozlohou města Plzeň, jejich počet agentura odhadla zhruba na 11 000 lokalit. Veškeré takové areály přitom nejenže výrazně narušují estetický vjem jinak celkem příjemné naší krajiny i intravilány obcí a měst, ale i přes takzvané „zakonzervování“ představují také faktické dočasné i dlouhodobé zdroje znečištění.
Celý článek zde.
Zdroj: Deník veřejné správy

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze