Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Nezařazené

  Středočeský kraj spojil síly s Krajskou pobočkou Úřadu práce kvůli „milostivému létu“

  Cílené oslovení firem na podporu institutu “milostivého léta” připravil Středočeský kraj ve spolupráci s Krajskou pobočkou Úřadu práce v Příbrami.

  Oba úřady společně připravily balíček materiálů pro zaměstnavatele, které mají být adresnou pomocí lidem, jichž se „milostivé léto“ týká – tedy těm, kteří mají dluh vůči státu vymáhaný soudním exekutorem. Společným dopisem oslovuje hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (STAN) a ředitelka Krajské pobočky Úřadu práce v Příbrami Renata Malichová zaměstnavatele v kraji s žádostí, aby informaci i s dalšími materiály předali svým zaměstnancům. Připraven je pro ně přehledný informační leták o „milostivém létu“, dopis zaměstnancům, a především vzorový dopis, který může dlužník využít pro komunikaci s exekutorem.

  Kromě toho kraj osloví napřímo i dlužníky, kterých se institut „milostivého léta“ týká a mají dluhy vůči Středočeskému kraji. Opět i s celým návodem, jak postupovat a kam se obrátit o pomoc.

  „Rozešleme jim dopisy i s informačními materiály, protože věřím, že řada lidí se přes veškerou snahu médií či neziskových organizací zatím o této možnosti nedozvěděla. Jako kraj ale dlužníků mnoho nemáme, zhruba necelých 40. Ale další desítky či stovky občanů dluží příspěvkovým organizacím kraje. I u nich zjistíme potřebné údaje a oslovíme ty, na které se vztahují parametry milostivého léta. Jsme tu pro všechny občany a pro ty sociálně slabé zvlášť. Chceme být krajem, kde co nejvíce lidí může vést život mimo dluhovou past, a toto je jeden z nejlepších projektů, který to umožňuje,“ říká hejtmanka Pecková.

  O „milostivém létu“: Dlužník v termínu od 28. 10. 2021 do 28. 1. 2022 musí zaplatit exekučně vymáhanou jistinu dluhu vůči veřejnoprávnímu věřiteli (tedy státu, samosprávným celkům či jimi vlastněným organizacím či firmám – typicky jde o jízdu načerno, nedoplatky za nájmy v obecním bytě, nedoplatky za energie u některých firem atd.). A k tomu pak uhradí poplatek soudnímu exekutorovi ve výši 908 korun, který pokryje náklady na zastavení exekuce. Podrobnosti jsou k dispozici na stránkách www.milostiveleto.cz. Zájemci mohou využít i informační linku Člověka v Tísni – 770 600 800.

  Zdroj: Středočeský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  243
  Energetika
  307
  IT
  182
  Dotace a Finance
  846
  Odpady
  165

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze