Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Nezařazené

  Všechny poškozené objekty po tornádu by měly být kryté plachtou

  Krizový štáb Jihomoravského kraje, který dnes (28. června 2021) zasedal v Podivíně, jednal o aktuálních problémech na tornádem postižených místech.
  Náměstek hejtmana Jan Zámečník potvrdil, že v oblastech zasažených ničivým živlem ubývá problémů s dopravou. „Je to samozřejmě částečně i tím, že začal pracovní týden a snížil počet dobrovolníků. Skládky pro odpad fungují, stejně tak nově zřízené místo pro navážení stavebního materiálu,“ konstatoval Jan Zámečník. „Moc děkuji všem dobrovolníkům, kteří se hlásí se svou pomocí, prosím volte cestu kontaktování přes telefonní linky, nebo se domluvte na místě, že jedete za konkrétními lidmi v místě,“ uvedl náměstek hejtmana Lukáš Dubec.
  Policisté v obcích koordinují dopravu a v noci lokality střeží. Celkem je zde nasazeno 311 policistů a okolo 20 krizových interventů. Hasiči mají v oblastech 1 200 lidí a 350 kusů techniky. „Předpokládám, že během dne zakončíme provizorní zaplachtování všech poškozených objektů. Probíhá také průzkum statického zajištění budov, ten by měl být dokončen nejpozději zítra,“ uvedl ředitel krajského hasičského záchranného sboru Jiří Pelikán.
  V místech pokračuje vývoz suti, vytipování a zřizování nových skládek. Kontaktují se firmy, které by měly pomoci s tříděním a konečnou likvidací tohoto odpadu. Tyto skladovací prostory jsou vyčleněny pro každou z obcí. Pro Hrušky a Moravskou Novou Ves se tento nachází mezi nimi, zde se provádí skládkování netříděného odpadu. Pro Lužice jsou vyčleněny prostory v obci. Ještě dnes by se měly vyjednat prostory v Hodoníně v areálu firmy Ploma, kam budou vyváženy materiály z Lužic a z hodonínské oblasti Pánov. V Mikulčicích by mělo být toto místo v areálu bývalého Dolu Mír. Na zřízených skládkách se v současnosti nachází něco mezi 50 000 až 100 000 kubíky směsného odpadu, který se z těchto obcí vyvezl, a neustále přibývá další.
  Zdroj: Jihomoravský  kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze