Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Odpady

Hradec Králové připravuje vznik nového sběrného dvora

V Hradci Králové by mohl v následujících letech vzniknout další sběrný dvůr, s jeho stavbou se počítá u ulici V Mlejnku na Moravském Předměstí. V této lokalitě vzhledem k nové bytové zástavbě výrazně narůstá počet obyvatel a nedaleký sběrný dvůr Na Brně přestává kapacitně dostačovat. Na vybudování nového sběrného dvora schválili v tomto týdnu radní města 2,3 milionu korun, částku budou ještě na svém zasedání projednávat hradečtí zastupitelé. 

„V současnosti máme v Hradci Králové čtyři sběrné dvory, a to v ulicích Bratří Štefanů, U Labe, Temešvár a Na Brně. Právě ten poslední je vzhledem ke svým menším rozměrům a narůstajícímu počtu obyvatel v okolí na hraně své využitelnosti. Předpokládaný pátý svěrný dvůr by měl být vybudován v ulici V Mlejnku na Moravském Předměstí a měl by přetíženosti sběrného dvora Na Brně výrazně ulevit. Zároveň by se mohl stát spádovým sběrným dvorem pro městskou část Roudnička,“ popisuje primátor města Alexandr Hrabálek. 

Výstavba nového sběrného dvora se s ohledem na stále rostoucí ceny materiálů může vyšplhat až nad dvě desítky milionů korun. „Do této částky chceme zahrnout zpevnění ploch, vytvoření odbočovacího pruhu, vybudování pozemní stavby a zajištění vnitřního vybavení. Zatím jsme v radě města zařadili finanční prostředky ve výši 2,3 milionu korun na tuto akci, částku ale musí ještě posvětit zastupitelé. Rádi bychom na stavbu nového sběrného dvora využili dividendy Hradeckých služeb za předešlý rok, další prostředky budou předmětem při tvorbě návrhu rozpočtu města na příští rok a rozpočtového výhledu na roky 2024 a 2025,“ říká náměstek primátora pro oblast rozvoje města Jiří Bláha.

Foto: Wikimedia Commons
Zdroj: Magistrát Hradec Králové

Nejčtenější kategorie
Chytré město
438
Energetika
496
IT
363
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze