Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Doprava a InfrastrukturaOdpadyVodohospodářstvíŽivotní prostředí

  Obci Krouna na Hlinecku se investice do kanalizace vyplatila

  Před třemi lety dokončili v obci Krouna na Hlinecku nákladnou investici v podobě výstavby kanalizace včetně nové čistírny odpadních vod. Ta vyšla tehdy na 112 milionů korun a obci ji pomohly financovat i evropské dotace a Pardubický kraj. Jak čistírna funguje a jak obci pomohla, se přijel podívat radní pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil.

  „Starostky a starostové, kteří se nezaleknou tak rozsáhlé a náročné investice, jako je právě vybudování kanalizace v obci, si zaslouží velký obdiv. Jde o velkou zátěž, a to nejen finanční, ale i organizační. Pan starosta Petr Schmied se toho nebál a v Krouně to zvládli velmi dobře. V současnosti už mají napojených přes 95 procent přípojek. Celá investice má samozřejmě pozitivní vliv na zlepšení životního prostředí, zejména na stav a kvalitu vod. Ovšem důležitý je i přínos pro samotnou obec v podobě zvýšení komfortu života,“ uvedl Miroslav Krčil bezprostředně po návštěvě obce. Ujistil zároveň, že Pardubický kraj přitom hodlá i nadále podporovat investice do rozvoje vodohospodářské infrastruktury.

  Obec Krouna v uplynulých letech investovala i do dalších oblastí, ať už je to zasíťování nových stavebních parcel, zateplení základní a mateřské školy, opravy místních komunikací nebo výstavby víceúčelového hřiště. Navíc v současné době zde chystají projekt rekonstrukce hasičské zbrojnice, také výstavbu zhruba deseti obecních bytů či vybudování tréninkové a závodní dráhy pro hasičskou mládež, kterou by mohla využívat i škola. „Za panem starostou Schmiedem a jeho týmem je zkrátka vidět pořádný kus práce. V této souvislosti jsme také hovořili o parametrech dotačních programů, jejichž prostřednictvím Pardubický kraj podporuje venkov. Stále se totiž snažíme zvyšovat jejich efektivitu,“ poznamenal Miroslav Krčil s tím, že  projektem, se kterým by mohl Pardubických kraj obci v budoucnu pomoci, je například zmíněna sportovní dráha, jež měla sloužit i hasičským sborům z okolí.

  Foto a zdroj: Pardubický kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze