Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

OdpadyVodohospodářstvíŽivotní prostředí

V Mladé Boleslavi sbírají vodu ze střechy ZŠ do podzemních nádrží

Mladá Boleslav instalovala u tělocvičny 9. základní školy pět retenčních nádrží na zachycení dešťové vody, bude ji využívat na zavlažování téměř 2000 metrů čtverečních trávníku v areálu školy. Součástí je i vsakovací systém, který vrátí nevyužitou vodu zpět do půdy. Šlo o Investici za 4,8 milionu korun, informoval dnes za magistrát na webu Pavel Šubrt.

„Dešťové vody ze střechy tělocvičny 9. ZŠ jsou kanalizačním potrubím svedeny do systému pěti retenčních nádrží o celkovém objemu 65 metrů krychlových a zachycená voda slouží pro automatickou závlahu travnaté plochy mezi severozápadním křídlem školy a tělocvičnou,“ uvedl Šubrt. Přebytečná voda se má vsakovat do podloží s pomocí takzvané vsakovací galerie, nad kterou je plocha pro plážový volejbal.

Podzemní nádrž na dešťovou vodu instalovali v Mladé Boleslavi loni v létě také vedle pečovatelského domu v Sadové ulici. Sbírá ze střechy domu vodu, kterou město využívá na zalévání zeleně v okolí. Kvůli blízkosti podsklepených domů neslouží jako retenční a vsakovací, voda nevyužitá na zalévání z ní odchází do kanalizace.

Foto: iStovk Photos
Zdroj: Naše Voda

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
515
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze