Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  OdpadyVodohospodářstvíŽivotní prostředí

  V Ochozi mají novou čističku odpadních vod

  Obyvatelé obce Ochoz mají nově k dispozici moderní čističku odpadních vod. Společně s vybudovanou kanalizací výrazně přispěje k čistějšímu životnímu prostředí. Lidé už navíc nebudou muset vyvážet žumpy či septiky.

  „Olomoucký kraj vložil do tohoto projektu zhruba 1,8 miliónu korun. A jak jsem se sám přesvědčil, byly to dobře investované peníze. Celkem jsme letos v rámci programu na obnovu vodohospodářské infrastruktury podpořili 11 projektů za 21 miliónů,“ zdůraznil hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

   

  „Jsme rádi, že můžeme podporovat stavbu čistíren odpadních vod v malých obcích. Právě jim totiž chceme být partnerem, který se podílí na jejich rozvoji a o kterého se mohou opřít,“ uvedl náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Jan Šafařík.

  Celkové náklady na kanalizaci v Ochozi a výstavbu čistírny dosáhly 45 miliónů korun. S financováním kromě hejtmanství pomohl i Státní fond životního prostředí. 15 miliónů vložila do projektu sama obec.

  „Každý krok, který uděláme ve prospěch životního prostředí, je zároveň investicí do naší budoucnosti. Přeji obci, aby jí celý systém odvodu splaškových vod dlouho a dobře sloužil,“ dodal Martin Šmída, krajský radní pro oblast životního prostředí.

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  237
  Energetika
  301
  IT
  180
  Dotace a Finance
  837
  Odpady
  162

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze