Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Místní rozvojOsobnosti

Osobnost venkova 2022 Radko Martínek byl uveden do Síně slávy

Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova ve spolupráci se Spolkem pro obnovu venkova ČR, Svazem měst a obcí ČR, Sdružením místních samospráv ČR a Národním divadlem pořádala ve Valdštejnském paláci, sídle horní parlamentní komory, vyhlašování Osobnosti venkova roku 2022. Do pomyslné síně slávy byl za letošní rok uveden Radko Martínek.

Ocenění převzal R. Martínek z rukou předsedy senátní stálé komise Jiřího Voseckého za přítomnosti předsedkyně Spolku pro obnovu venkova a poslankyně Evropského parlamentu Veroniky Vrecionové, předsedkyně Sdružení místních samospráv a poslankyně Parlamentu ČR Elišky Olšákové, místopředsedy Svazu měst a obcí Pavla Drahovzala a správní ředitelky Národního divadla Jany Dvořákové. Oceněný přijal gratulaci také od hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.

Z profese pedagoga vstoupil R. Martínek do politického života počátkem 90. let, kdy se na jedno volební období stal starostou města Moravská Třebová. V roce 1998 byl zvolen do Poslanecké sněmovny, kde se zaměřil zejména na veřejnou správu, regionální rozvoj a životní prostředí. Dva roky působil jako šéf resortu na Ministerstvu pro místní rozvoj. V letech 2008 – 2012 byl hejtmanem Pardubického kraje; po zvolení do Senátu v roce 2012 se stal aktivním členem Stálé komise pro rozvoj venkova. V letech 2016 – 2017 působil také jako poradce předsedy vlády pro oblast místního rozvoje a veřejné zprávy. Od roku 2020 je zastupitelem Pardubického kraje a poradcem hejtmana. Na ocenění byl nominován Stálou komisí Senátu pro rozvoj venkova, Svazem měst a obcí, Spolkem pro obnovu venkova a Sdružením místních samospráv.

Foto a zdroj: SMO ČR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1389
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze