Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Památky a kultura

  Českolipské muzeum otevírá po dvou letech

  Po dvouleté přestávce znovu zahajuje provoz Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. Kromě stavebních rekonstrukcí, které přinesly nová okna a nové či repasované dveře, prošly úpravami i samotné muzejní expozice. Pro své návštěvníky uchystalo muzeum několik novinek.

  Z nových exponátů zaujme především medvěd grizzly, největší, který kdy žil na území České republiky. Medvěda získalo českolipské muzeum ze zoologické zahrady v Děčíně.  Další novinkou je expozice Těžba uranu na Českolipsku.

  Těšíme se po dvou letech na návštěvníky a také na zájemce o nové téma těžby uranu, které je pro místní zvlášť silným a v mnoha případech velmi osobním tématem,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

  Uran hrál v historii Českolipska i Liberecka velkou roli. Kromě silného zásahu do přírody, která se postupně probouzí k novému životu, přinesl zejména v 70. a 80. letech příliv nových obyvatel, takzvanou uranovou populaci, a s tím související výstavbu. Rozvoj Českolipska se tak odrážel i v kultuře a životní úrovni obyvatel.

  Tuto stálou expozici od samého počátku připravovali pouze pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě, a to za finanční podpory Libereckého kraje, který je jeho zřizovatelem.

  Poslední novinkou je možnost dobrovolného vstupného. Muzeum si od čtyřměsíčního experimentu slibuje návrat svých tradičních návštěvníků a jejich častější návštěvy i rozšíření povědomí o muzeu a jeho nabídce mezi návštěvníky nové.

  Hlavní budova muzea uvítá návštěvníky ve čtvrtek 3. března. V březnu až dubnu bude otevřeno od středy do neděle, od května do září od úterka do neděle a od října do prosince, stejně jako v jarních měsících, opět od středy do neděle. Otevřeno je vždy od 9 do 17 hodin s hodinovou polední pauzou.

  Zdroj: Liberecký kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze