Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Památky a kultura

Českolipské muzeum otevírá po dvou letech

Po dvouleté přestávce znovu zahajuje provoz Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. Kromě stavebních rekonstrukcí, které přinesly nová okna a nové či repasované dveře, prošly úpravami i samotné muzejní expozice. Pro své návštěvníky uchystalo muzeum několik novinek.

Z nových exponátů zaujme především medvěd grizzly, největší, který kdy žil na území České republiky. Medvěda získalo českolipské muzeum ze zoologické zahrady v Děčíně.  Další novinkou je expozice Těžba uranu na Českolipsku.

Těšíme se po dvou letech na návštěvníky a také na zájemce o nové téma těžby uranu, které je pro místní zvlášť silným a v mnoha případech velmi osobním tématem,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Uran hrál v historii Českolipska i Liberecka velkou roli. Kromě silného zásahu do přírody, která se postupně probouzí k novému životu, přinesl zejména v 70. a 80. letech příliv nových obyvatel, takzvanou uranovou populaci, a s tím související výstavbu. Rozvoj Českolipska se tak odrážel i v kultuře a životní úrovni obyvatel.

Tuto stálou expozici od samého počátku připravovali pouze pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě, a to za finanční podpory Libereckého kraje, který je jeho zřizovatelem.

Poslední novinkou je možnost dobrovolného vstupného. Muzeum si od čtyřměsíčního experimentu slibuje návrat svých tradičních návštěvníků a jejich častější návštěvy i rozšíření povědomí o muzeu a jeho nabídce mezi návštěvníky nové.

Hlavní budova muzea uvítá návštěvníky ve čtvrtek 3. března. V březnu až dubnu bude otevřeno od středy do neděle, od května do září od úterka do neděle a od října do prosince, stejně jako v jarních měsících, opět od středy do neděle. Otevřeno je vždy od 9 do 17 hodin s hodinovou polední pauzou.

Zdroj: Liberecký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
438
Energetika
496
IT
363
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze