Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Památky a kultura

Nový projekt Live in Zlin

O tom, zda se člověk vrátí zpět do rodného kraje nebo odejde za studiem či prací někam jinam, často nerozhoduje jen jedna věc. Většinou je to kombinace více faktorů, které určí náš další směr. Tím spíše, pokud rozhodnutí neděláme jen za sebe, ale třeba za celou svou rodinu. Kde se mi bude dobře žít? Budu tam šťastný já i mí blízcí? A právě o tom je nový projekt Live in Zlin.

Dobrý život a pocit štěstí naplňují pro mnohé tyto atributy – blízkost rodiny a vlastních kořenů, bezpečí, práce, kvalita vzdělávání, rodinné i sousedské vztahy, ale také kvalita bydlení, dopravní dostupnost, blízkost přírody, možnost kulturního a volnočasového vyžití. Na to všechno myslíme, když se chceme přestěhovat na jiné místo. Často to není jednoduché rozhodnutí, protože nemáme aktuální data, neznáme prostředí a podmínky a nedokážeme si ověřit, jak to v daném místě „funguje“.

Analýza kvality života a reálná data

Kampaň Live in Zlin ukazuje a prezentuje život na různých místech našeho kraje. Každé z nich nabízí jinou kombinaci benefitů. I když celková blízkost okresů a obcí s rozšířenou působností v kraji umožňuje využívat a čerpat to nejlepší z každé oblasti. Realizátorem kampaně je Technologické inovační centrum (TIC), které v rámci projektu Smart akcelerátor Zlínského kraje II. provedlo analýzu kvality života ve Zlínském kraji. Ta identifikovala a daty doložila, ve kterých oblastech kraj vyniká. Analýza sleduje a porovnává lokální data s průměrem ČR a vyjmenovává jednotlivé benefity pro život v našem kraji.

„Sledovali jsme data z Českého statistického úřadu, data Ministerstva financí ČR, Ministerstva pro místní rozvoj ČR, ale také třeba z Českého telekomunikačního úřadu či Českého hydrometeorologického ústavu. S konzultací dat nám pomohl také Odbor strategického rozvoje kraje. Data byla srovnávána s průměrem ČR a vycházely zajímavé údaje, které náš kraj řadí na první příčky v republice. Jen namátkou, víte, že 31 % rozlohy kraje spadá do zvláště chráněných krajinných oblastí a je zde velmi vysoká zalesněnost? Přírodu máme na dosah ruky a vykazujeme jedno z nejčistších životních prostředí. Zároveň je u nás bezpečno. Počet kriminálních činů je hluboko pod průměrem ČR. Máme zde i vysoký index vzdělanosti a velkou a rozmanitou nabídku vzdělávacích programů a oborů na školách všech úrovní,“ popisuje Martina Běťáková, RIS3 manažerka Technologického inovačního centra.

10 důvodů, proč studovat, pracovat a žít ve Zlínském kraji

Projekt představuje atraktivitu kraje na deseti různých tématech, kterými jsou: Ekonomika a trh práce, Vzdělávání, Kulturní a kreativní průmysly, Vztahy a sociální soudržnost, Volnočasové aktivity, Kulturní vyžití, Životní prostředí, Bydlení, Sociální a zdravotní péče a Bezpečnost.

Videa najdete ke shlédnutí zde…

O všech těchto benefitech života v našem regionu byla v rámci projektu natočena krátká videa. Průvodkyní road movie je herečka Lucie Šustek Rybnikářová. V každém z deseti dílů vás v přehledně seznámí s tématem, dílčími výsledky analýzy a v každém díle uvidíte též vlastní příběhy či zkušenosti obyvatel Zlínského kraje.

Pokud vás zajímají spíše tvrdá data, pak navštivte stránky projektu zde. Tento web nabízí přehledně zpracované údaje nejen za kraj, okresy i ORP, ale především dílčí data a grafy powerBI, se kterými je možno dále pracovat. Všechna videa a data na webu jsou volně dostupná a stažitelná. Pokud se vám budou hodit, neváhejte je využít a pomozte nám dokázat, že život ve Zlínském kraji má spoustu výhod a představuje místo, kde chcete žít.

Foto a zdroj: Kroměříž

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
515
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze