Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Památky a kultura

  Obnova národní kulturní památky Libušín na Pustevnách se stala muzejním počinem roku

  V konkurenci 25 přihlášených projektů byl Libušín oceněn prvním místem jako příkladná aktivita muzea, jejímž výsledkem je vědecká rekonstrukce národní kulturní památky poškozené požárem v roce 2014.  Cena byla udělena v rámci XIX. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis, která se snaží přispět ke všeobecnému zvýšení prestiže muzejních institucí a posílení obecného chápání smyslu jejich existence jako strážců kulturního a přírodního dědictví České republiky. Ceny Gloria musaealis každoročně vyhlašuje společně Ministerstvo kultury ČR, Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., a Český výbor ICOM, z. s.
  „Jsme rádi, že jsme jako Zlínský kraj mohli být u znovuzrození tohoto skvostu,“ uvedla radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za kulturu a školství. Zlínský kraj přispěl na obnovu této kulturní památky částkou 5 milionů korun. „Obnova roubené národní kulturní památky v takovém rozsahu, kvalitě a s využitím tradičních technik a ručního opracování nebyla za posledních 100 let v naší zemi realizována. Podařilo se skloubit tradiční technologie se současnými normovými požadavky a předpisy,“ doplnila Alena Pospíšilová, vedoucí oddělení památkové péče Zlínského kraje.
  Zdroj: Zlínský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze