Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Památky a kultura

  Památník Tomáše Bati sbírá ocenění

  Památník Tomáše Bati ve Zlíně si připsal další dvě ocenění. Stal se vítězem ročníku 2020/2021 projektu Má vlast cestami proměn, který přináší svědectví o proměnách zanedbaných míst v místa upravená a užitečná. Prvenství mu patří v celostátním internetovém hlasování veřejnosti a k tomu navíc získal od odborné poroty Cenu souznění. Porota ocenila zdařilou obnovu a rehabilitaci unikátní moderní architektury symbolizující poctu význačné osobnosti meziválečného Československa.
  Výstavu Má vlast cestami proměn pořádá spolek Cestami proměn ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad. V rámci výstavy spolek každý rok oceňuje nejhezčí opravy různorodých staveb – od sakrálních objektů, přes obecní úřady, školy, zastávky, multikulturní centra, náměstí a návsi, až po krajinářské úpravy v parcích a sadech.  Zvelebená místa hodnotí jednak široká veřejnost v den zahájení na Vyšehradě a následně po celý rok na webu, zároveň proměnu posuzuje odborná porota architektů pod vedením architekta Josefa Pleskota. Z jeho rukou si také zástupci Památníku převzali letošní ocenění. Partnery výstavy jsou kraje České republiky a spolupracuje na ní řada dalších organizací a institucí.
  Výstava Má vlast cestami proměn byla v kompletní sestavě k vidění do konce června na Vyšehradě v Praze, nyní se jednotlivé kolekce rozjely na své tradiční poutě po celé naší zemi a na Slovensko. Zastavovat budou na náměstích, návsích, nádražích či v knihovnách. V průběhu roku budou zajímavosti o vystavených proměnách publikovány na webu výstavy www.cestamipromen.cz.
  Zlínská část výstavy je do konce července k vidění v zámecké zahradě v Holešově.
  Zdroj: Město Zlín

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze